Список форумов < О К Н О > Форум Клуба оценщиков
  Форум  •  Правила форума  •  Пользователи  •   FAQ  •  Поиск •   Календарь •   Регистрация  •   Профиль  •   Войти и проверить личные сообщения  •   Вход
 Як, Вам, одним змахом руки... і оцінка більше не потрібна.... Следующая тема
Предыдущая тема

Версия для печати
Начать новую темуОтветить на тему
Автор Сообщение
квытка



Сообщения: 146

СообщениеДобавлено: Вс, 03 Янв 2016 15:53 Ответить с цитатойВернуться к началу

Gorets11, ознайомилась із ЗУ "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", про нього я не знала. Виходить, що на купівлю-продаж оцінка потрібна (і без податка). Чому ж деякі нотаріуси не беруть оцінку, вони прямо порушують Закон. Я розумію, що нотаріуси мають право тлумачити норми права, але є ще управління юстиції, Міністерство юстиції. Отже, виходить, що на продаж оцінка залишається.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Gorets11



Сообщения: 961
Откуда: Харьков
СообщениеДобавлено: Вс, 03 Янв 2016 17:14 Ответить с цитатойВернуться к началу

квытка писал(а):
Виходить, що на купівлю-продаж оцінка потрібна (і без податка). Чому ж деякі нотаріуси не беруть оцінку, вони прямо порушують Закон.

В существующей редакции - как бы, нарушают, но "не совсем"... Laughing
Но вот когда была прошлая редакция - тогда нарушали впрямую... и никого это не интересовало, почему-то... предполагаю, что по той простой причине, что была введена "налоговая" оценка, прямо прописанная во всех "инструкциях" и "порядках"... А когда я в разговорах с нотариусами ссылался на требование законодательства о необходимости отчета о "рыночной" стоимости - передо мной крутили пальцем у виска и спрашивали с негодованием: мы что, должны требовать от клиентов ДВА отчета? Wink

квытка писал(а):
Я розумію, що нотаріуси мають право тлумачити норми права, але є ще управління юстиції, Міністерство юстиції. Отже, виходить, що на продаж оцінка залишається.

Я пока не столь оптимистичен... Если на этот Закон "плевали" все подряд два-три года назад, то лично у меня нет никаких оснований считать, что теперь перестанут... Wink Да, и вообще: ведь этот Закон в свое время принимался исключительно под давлением Европы... А в общем-то, руководству Украины он как не был нужен тогда, так и не нужен сегодня... А выполнять Закон, в котором никто не заинтересован (кроме, каких-то, иностранцев) - это как-то не "по-украински", на мой взгляд... Laughing
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Dmitriy-27-05-1990



Возраст: 34
Сообщения: 62
Откуда: Донецк
СообщениеДобавлено: Вс, 03 Янв 2016 17:30 Ответить с цитатойВернуться к началу

Всегда были "странные" нотариусы. Один нотариус требует актуализировать отчет для наследства от дедушки внучке, который был сделан в 2013, но из-за событий на востоке страны наследник начал заниматься этими вопросами только сегодня. А другой нотариус, считает, что отчет должен быть по состоянию на момент смерти наследодателя. Даже если отчет был по состоянию на 2012 г., а принимает наследство заказчик (наследник) в 2016 г., то нотариус берет отчет 2012 года. А если наследодатель умер 1990-х годах?
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеПосетить сайт автора
квытка



Сообщения: 146

СообщениеДобавлено: Вс, 03 Янв 2016 19:56 Ответить с цитатойВернуться к началу

Gorets11, уточнила відносно фінансового моніторингу, то дійсно до 2014р.- зазначали ринкову вартість, а з 2014р.- зазначається оціночна. Оцінка на продаж залишається. І, звичайно, залишається, якщо тільки не внесуть зміни в цей Закон.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Gorets11



Сообщения: 961
Откуда: Харьков
СообщениеДобавлено: Пн, 04 Янв 2016 14:35 Ответить с цитатойВернуться к началу

квытка писал(а):
Gorets11, уточнила відносно фінансового моніторингу, то дійсно до 2014р.- зазначали ринкову вартість, а з 2014р.- зазначається оціночна. Оцінка на продаж залишається. І, звичайно, залишається, якщо тільки не внесуть зміни в цей Закон.

Видимо, я что-то пропустил... Никаких намеков на "оценочную" стоимость я там вообще не видел: фигурировала исключительно "рыночная...
Но это не особо важно. Я думаю, что этот Закон все равно выполняться у нас если и будет, то очень не скоро... А менять его особо, думаю, в ближайшее время не будут: недавно только приняли в новой редакции...
Но это мои личные "мысли вслух", не претендую на высказывание какой-то "истины в последней инстанции"... Wink
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
zanoza
Spammer


Сообщения: 12986

СообщениеДобавлено: Пн, 04 Янв 2016 19:40 Ответить с цитатойВернуться к началу

Степан Максимов пишет:
Цитата:
Нотаріуси у своїй діяльності керуються Законом України «Про нотаріат», Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України №296/5 від 22.02.2012, Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито», Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України №811 від 07.07.2012 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів України №999 від 09.11.2015), Податковим Кодексом України, іншими законодавчими та нормативними документами.

Результатом посвідчення нотаріусом договорів відчуження є не тільки посвідчення переходу права власності від однієї особи до іншої, а й виникнення платежів, які повинні бути сплачені до бюджету.

Такими платежами до бюджету є:

Державне мито.

Податок з операцій з продажу, обміну, дарування, успадкування нерухомого та рухомого майна.

Військовий збір.

Не вдаючись в деталі нарахування вказаних обов’язкових платежів, відзначимо, що відповідно до п.1.20 та п.6.3 Глави ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України:

Цитата:
п.1.20 «Нотаріус посвідчує правочин, який передбачає будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості та об’єкти незавершеного будівництва, крім їх успадкування та дарування, за наявності документа про сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб, обчисленого з ціни, зазначеної у правочині, але не нижче оціночної вартості такого нерухомого майна, визначеної суб’єктом оціночної діяльності згідно з вимогами нормативно-правових актів з оцінки майна, та документа про оціночну вартість».


Цитата:
п.6.3 «Нотаріус посвідчує правочин, який передбачає будь-який перехід права власності на об’єкти рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів), крім їх успадкування та дарування, за наявності документа про сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб, обчисленого з ціни, зазначеної у правочині, та документа про оціночну вартість такого майна, визначену суб’єктом оціночної діяльності згідно з вимогами нормативно-правових актів з оцінки майна».


Отже, при будь-якому відчуженні нерухомого майна, крім їх успадкування та дарування, та крім відчуження легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів незалежна оцінка майна, що підлягає відчуженню, є обов’язковою і нотаріус не посвідчить такі угоди без звіту про вартість майна і довідки про сплату необхідного податку.

В той же час введення 21 липня 2014 року Верховною Радою 1,5% військового податку, сплату якого подовжено і на весь 2016 рік, зумовлює, що і у випадку успадкування і дарування майна незалежна оцінка також повинна проводитись, а посвідчення нотаріусом договорів успадкування та дарування повинно здійснюватись лише за наявності звіту з оцінки майна. Така вимога випливає з Податкового Кодексу України.

Дійсно, пунктом 174.3 статті 174 ПКУ встановлено, що дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації у порядку, визначеному статтею 179 ПКУ, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями – резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.

ПКУ передбачає, що під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого (рухомого) майна між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідні договори за наявності документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору. Своєчасною сплатою військового збору є сплата його до нотаріального посвідчення договорів купівлі – продажу нерухомого (рухомого) майна, об’єктів спадщини, посвідчення договорів дарування.

Отже, у разі нотаріального оформлення об’єктів спадщини, посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого (рухомого) майна, договорів дарування незалежна оцінка майна завжди є необхідною оскільки дохід, отриманий фізичною особою від операцій з продажу нерухомого (рухомого) майна, спадщини (дарування), включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, який є об’єктом оподаткування військовим збором, а своєчасна сплата такого збору здійснюється до нотаріального оформлення (у т.ч. видачі свідоцтв про право на спадщину, посвідчення договорів дарування).

Згідно з вимогами ПКУ нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію щодо видачі свідоцтв про право на спадщину, посвідчення договорів дарування, купівлі-продажу (міни) рухомого або нерухомого майна, включаючи інформацію про суму сплаченого податку в порядку встановленому для податкового розрахунку.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Grey Horse



Сообщения: 5937
Откуда: Центральное Правобережье
СообщениеДобавлено: Пн, 04 Янв 2016 20:41 Ответить с цитатойВернуться к началу

Спасибо, уважаемая коллега zanoza!

_________________
Две тени врезались в пространство. Путь открыт.
И вечность искрами летит из-под копыт...
(С) Шарль Бодлер
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
квытка



Сообщения: 146

СообщениеДобавлено: Вт, 05 Янв 2016 11:38 Ответить с цитатойВернуться к началу

zanoza, дякую Вам за відгук, але відносно військового збору, то трішки по другому. Військовий збір не є платежем, який має бути слачений перед посвідченням договору. Відповідно до п.п.1.7 п.16I розділу XX Податкового Кодексу України, звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу. Отже, з ПКУ випливає, що військовий збір не справляється з доходів, які оподатковуються за нульовою ставкою, а це стосується і спадщини, і дарування, і купівлі-продажу. Тобто, якщо податку не має, то і не має військового збору; і посвідчення нотаріусом договорів успадкування та дарування (якщо не має податку) не потребує наявності звіту з оцінки майна, це випливає з Податкового Кодексу.
Для фінансового моніторингу при купівлі-продажу залишається потреба в оцінці, і при даруванні, коли є податок, і при спадкуванні (внуками, племінниками, не кровними спадкоємцями).
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
melt



Сообщения: 131

СообщениеДобавлено: Сб, 09 Янв 2016 19:45 Ответить с цитатойВернуться к началу

Таке враженя, що Ви взагалі не цікавитесь НПА. Shocked

_________________
Эксперт — любой человек не из нашего города. Правило Марса
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
квытка



Сообщения: 146

СообщениеДобавлено: Вс, 10 Янв 2016 11:50 Ответить с цитатойВернуться к началу

melt, це Ваша суб`єктивна думка, але конкретизуйте її, а то Ви тільки смайлики- "посмішки" і "переляканих" ставите і все . Surprised
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
melt



Сообщения: 131

СообщениеДобавлено: Вс, 10 Янв 2016 13:16 Ответить с цитатойВернуться к началу

квытка писал(а):
а то Ви тільки


Не перебільшуйте. Смайлик не поставлено.
Виконання перерахованих Вами вимог та норм закінчилося рівно там, де починається виконання роботи нотаріуса. І якщо ми ведемо розмову про "діючу" нормативну базу, - то з цього випливає лише те, що багато оцінювачів залишаються без роботи. А як його назвати - "НО", або "НЕНО", - це вже не суттєво.

_________________
Эксперт — любой человек не из нашего города. Правило Марса
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
квытка



Сообщения: 146

СообщениеДобавлено: Вс, 10 Янв 2016 13:49 Ответить с цитатойВернуться к началу

melt, то до чого тут: цікавлюсь я НПА чи не цікавлюсь? Чинне законодавство завжди - є, було і буде, хочем ми того чи ні. Ваша позиція мені зрозуміла. І, будь-ласка, пишіть по суті.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
melt



Сообщения: 131

СообщениеДобавлено: Вс, 10 Янв 2016 14:10 Ответить с цитатойВернуться к началу

квытка писал(а):
Чинне законодавство завжди - є, було і буде, хочем ми того чи ні.

Записав собі як цитату з класиків. Без смайлу.
Не ображайтесь, - це не особисте. Повірте на слово, - я маю достатній досвід. І відповідну освіту, до речі.

Зараз перечитую спогади О. Скорцені. Дуже рекомендую.

_________________
Эксперт — любой человек не из нашего города. Правило Марса
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
LTOR



Сообщения: 821
Откуда: Asgard
СообщениеДобавлено: Вс, 10 Янв 2016 16:27 Ответить с цитатойВернуться к началу

Да одно плохо - что наториусам нет дела до аргументов г-на Степана Максимова. Часть работы уже по факту забрали по налогообложению.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
melt



Сообщения: 131

СообщениеДобавлено: Пн, 11 Янв 2016 09:37 Ответить с цитатойВернуться к началу

квытка писал(а):
melt, то до чого тут: цікавлюсь я НПА чи не цікавлюсь?

Розкажу я Вам, квытка, історію. Восени минулого року оцінювали ми завод. У техзавданні - ліквідаційна вартість. Замовник - іноземний банк. Більше 4-х тис. людей з сім'ями - вже без роботи. Contra spem spero, як писала класик. При узгодженні результатів - зійшлися на 9,4 млн. грн. Завод !!! Переобладнано у 2011-му. Замовлень - до2050-го. Нотаріуса, який оформив договір, - вбито (помер в ресторані від серцевого нападу).

_________________
Эксперт — любой человек не из нашего города. Правило Марса
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Показать сообщения:      
Начать новую темуОтветить на тему


 Перейти:   



Следующая тема
Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме
Вы не можете скачивать файлы в этом форуме