Список форумов < О К Н О > Форум Клуба оценщиков
  Форум  •  Правила форума  •  Пользователи  •   FAQ  •  Поиск •   Календарь •   Регистрация  •   Профиль  •   Войти и проверить личные сообщения  •   Вход
 В чому проблема зі сквіз-аутом Следующая тема
Предыдущая тема

Версия для печати
Начать новую темуОтветить на тему
Автор Сообщение
zanoza
Spammer


Сообщения: 12986

СообщениеДобавлено: Пт, 13 Апр 2018 11:25 Ответить с цитатойВернуться к началу

Интересную статью разместил А.Н.Чиркин в группе ОКНО на ФБ, приведу выдержки из нее здесь:

https://biz.nv.ua/ukr/experts/dmitro-tarabakin/v-chomu-problema-zi-skviz-autom-2460362.html

Цитата:
...є кричущі випадки, в яких емітенти використовували оцінювачів для роздування чи заниження вартості активів. Враховуючи дуже низьку культуру процесу оцінювання вартості компаній, за "невелику плату" оцінювач може виправдати будь-яку оцінку, яку йому замовить мажоритарний акціонер. До речі, кілька таких випадків зараз аналізуються Комісією.

На жаль, у нас поки що немає завершених справ з цього питання, процеси ще тривають. Комісія лише цього року після прийняття закону №2210-VIII отримала повноваження встановлювати вимоги до оцінювачів і вести реєстр оцінювачів, які можуть проводити оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства. І Комісія лише починає розвивати це питання. В нас ще немає історії, сформованої нормативної бази, напрацьованої практики.
....
Ми почали активно співпрацювати з Фондом держмайна, щоб підняти якість оцінки компаній і краще прописати вимоги до оцінювачів. Ми розуміємо, що оскільки у нас щодо більшості емітентів відсутня якісна історія біржових торгів, тому в таких випадках мажоритарні акціонери не можуть використати один з самих прозорих механізмів оцінювання – біржову ціну – і будуть йти до оцінювачів. Але що ми іноді бачимо в таких оцінках? Або ж викуп здійснюється за ціною, яка значно нижче вартості чистих активів компанії. Або ж взагалі ціна на акцію є нижчою або співставною з прибутком, який компанія отримала в рік викупу. Таки оцінки лежать за межами професійних стандартів.

В світі існує три основні методи оцінки для компаній, які не торгуються на біржі: через вартість чистих активів, дисконтування грошових потоків (cash-flow), або спираючись на аналоги. В деяких країнах дивляться на всі три показники. Але є така практика, що оціночна вартість компанії повинна бути співставною, близькою до вартості чистих активів.
- выделено мной
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Александр_777Сообщения: 540
Откуда: Киев
СообщениеДобавлено: Пт, 13 Апр 2018 12:51 Ответить с цитатойВернуться к началу

Цитата:
В світі існує три основні методи оцінки для компаній, які не торгуються на біржі: через вартість чистих активів, дисконтування грошових потоків (cash-flow), або спираючись на аналоги. В деяких країнах дивляться на всі три показники. Але є така практика, що оціночна вартість компанії повинна бути співставною, близькою до вартості чистих активів.

Мда. Раз уж такое говорит "член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку", то что тут сказать...
Подмечено верно - "В світі". Когда компании заинтересованы в корректном отражении стоимости чистых активов. И внешний аудит еще компетентный есть. Но Украина - это страна третьего мира, если не сказать большего. У нас эти правила в основной массе не работают. Вы часто встречали предприятия, у которых со стоимостью чистых активов все хорошо? Где регулярно и объективно проводится их оценка? Где аудит пишет то, что есть, а не то, за что заплатили? То же касается и оценщиков. А что это за негласные требования комиссии - не ниже номинала? Это вообще как? В общем, что тут говорить, и так все понятно...
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Moderator3
Moderator


Сообщения: 684

СообщениеДобавлено: Вс, 15 Апр 2018 16:26 Ответить с цитатойВернуться к началу

Александр_777 писал(а):
Вы часто встречали предприятия, у которых со стоимостью чистых активов все хорошо? Где регулярно и объективно проводится их оценка? Где аудит пишет то, что есть, а не то, за что заплатили? То же касается и оценщиков. А что это за негласные требования комиссии - не ниже номинала? Это вообще как? В общем, что тут говорить, и так все понятно...


Так отож. Страшно далеки они от народа(с)

_________________
Я живу на своїй, Богом даній, землі!
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
Показать сообщения:      
Начать новую темуОтветить на тему


 Перейти:   Следующая тема
Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме
Вы не можете скачивать файлы в этом форуме