5. При обчисленні суми державного мита за посвідчення договорів відчуження (продажу, міни, дарування тощо) фізичними особами житлових будинків, квартир або їх частин, кімнат, садових (дачних) будинків, інших об’єктів нерухомості (їх частин), об’єктів незавершеного будівництва, вартість таких договорів приймається виходячи із суми договору, але не нижче оціночної вартості такого майна, а за посвідчення договорів відчуження юридичними особами зазначених у цьому пункті об’єктів нерухомості (їх частин), об’єктів незавершеного будівництва – не нижче балансової вартості з урахуванням коефіцієнтів індексації вартості цих об’єктів та зносу на момент відчуження.
6. Державне мито за посвідчення договорів продажу, міни, дарування, інших договорів відчуження земельних ділянок фізичною особою обчислюється та справляється із суми договору, але не нижче оціночної вартості земельної ділянки.
При здійсненні зазначених цивільно-правових угод сплата державного мита провадиться за ставками, які встановлені Декретом.
7. За посвідчення договорів купівлі-продажу майна державних підприємств платниками державного мита є юридичні і фізичні особи, які направили свої кошти на викуп майна вказаних підприємств.
8. За посвідчення договорів, платежі за які провадяться періодично (наприклад, за договорами оренди майна), сума, з якої обчислюється і сплачується державне мито, визначається виходячи із загальної суми платежів за договір за весь час його дії. Якщо договір укладено на невизначений строк, то мито обчислюється і сплачується виходячи із загальної суми платежів за договором, але не більше, ніж за три роки.
9. За посвідчення договорів про відступлення права вимоги, про продовження строку дії раніше укладеного договору або збільшення початкової суми договору державне мито обчислюється і справляється виходячи з оцінки нездійснених прав і невиконаних обов’язків або суми, на яку збільшується сума раніше укладених договорів.
10. За посвідчення договорів міни державне мито обчислюється з оціночної вартості того обмінюваного майна, яке, включаючи грошову доплату, буде мати вищу оціночну вартість.
За посвідчення договору міни державне мито справляється з більшої оціночної вартості обмінюваного майна за ставками, вказаними в підпунктах «а», «б», «г» та «д» пункту 3 статті 3 Декрету відповідно до родинних відносин.
11. За посвідчення договору майнового найму, за умовами якого до суми платежів зараховується вартість збудованих наймачем будівель та інших споруд, обладнання приміщень, вартість проведеного наймачем капітального ремонту тощо, сума, з якої обчислюється і справляється державне мито, визначається виходячи із розміру платежів за договором з урахуванням зарахованих сум.
12. За вчинення виконавчих написів належна до сплати сума державного мита, у випадку звільнення стягувача від її сплати, стягується з боржника разом з боргом за написом державної нотаріальної контори.
13. За посвідчення договорів застав, за посвідчення договорів відчуження житлових будинків на знос, за посвідчення договорів продажу, міни і дарування майна (крім згаданого в підпунктах «а», «б», «г» пункту 3 статті 3 Декрету) державне мито справляється за ставкою, визначеною підпунктом «д» пункту 3 статті 3 Декрету.
14. За ставкою, встановленою за посвідчення договорів поділу майна, договорів поруки та інших угод, що не підлягають оцінці, справляється державне мито за посвідчення договорів про порядок користування житловим будинком, угод про розірвання раніше укладених договорів.
За посвідчення угод про продовження строку дії або збільшення суми договору державне мито справляється, залежно від характеру договору, за тими ж ставками, що застосовувалися при оплаті державним митом первісних договорів.
15. За посвідчення договорів відчуження фізичною особою (в тому числі за посередництвом комісійних магазинів, торговельних організацій, тощо) вживаних транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів, іншого рухомого майна державне мито справляється виходячи із суми договору, але не нижче оціночної вартості.
............................................................................................................
VI. Організація контролю за дотриманням порядку справляння державного мита
1. Міністерство фінансів України, Державна податкова служба України, місцеві фінансові органи та органи державної податкової служби проводять перевірки щодо правильності справляння державного мита а також своєчасності й повноти внесення його до бюджету в усіх уповноважених органах, що його справляють.
2. Під час перевірки у нотаріальній конторі і в інших органах, що вчинюють нотаріальні дії, знайомлячись з первісними документами за вчинення окремих нотаріальних дій за період, що перевіряється, необхідно установити по кожному документу: правильність застосування ставок державного мита, визначення суми, з якої справляється державне мито, в процентному відношенні до суми документа, надання пільг зі сплати державного мита, а також перевірити, чи стягується мито з боржника при проведенні стягнення, вказаного у виконавчому написі, якщо стягувач звільнений від сплати державного мита.
Как-то уж слишком плотно внедряется понятие оценочная стоимость. В общем рыночная стоимость, нахрен никому не нужна
_________________ Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
Филин Андрей Ведущий Филин
Возраст: 44
Сообщения: 5034
Откуда: Киев
Добавлено:
Чт, 09 Авг 2012 19:36
да уж, а народ думает что попустило и опять осадил нотариусов....
_________________ Желай большего, мечтай о невозможном.
Everything is possible!
КонстантинЛепко
Возраст: 55
Сообщения: 1149
Откуда: Крым
Добавлено:
Вт, 02 Окт 2012 10:15
МинЮст зарегистрировал 20-09-2012 под №1623/21935
Наказ від 07 липня 2012 року № 811 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита»
4. За вчинення нотаріальних дій, за які державне мито справляється пропорційно, державне мито обчислюється з суми, що зазначена сторонами, з додержанням правил, викладених у пунктах 5 - 12 цієї глави.
5. При обчисленні суми державного мита за посвідчення договорів відчуження фізичними особами житлових будинків, квартир або їх частин, кімнат, садових (дачних) будинків, інших об'єктів нерухомості вартість таких договорів приймається виходячи із суми договору, але не нижче оціночної вартості такого майна, а за посвідчення договорів відчуження юридичними особами зазначених у цьому пункті об'єктів нерухомості - не нижче балансової вартості з урахуванням коефіцієнтів індексації вартості цих об'єктів та зносу на момент відчуження.
6. Державне мито за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок фізичною особою обчислюється та справляється із суми договору, але не нижче оціночної вартості земельної ділянки.
При здійсненні зазначених цивільно-правових договорів сплата державного мита провадиться за ставками, які встановлені Декретом.
Добавлено спустя 18 минут 8 секунд:
Я правильно понимаю, что юридическим лицам теперь оценка имущества для сделки тоже не нужна? совсем?
КонстантинЛепко
Возраст: 55
Сообщения: 1149
Откуда: Крым
Добавлено:
Вт, 02 Окт 2012 12:35
1. Для физических лиц - оценочная стоимость (определяется согласно Постановы 1103 СОДом)
2 Для юр.лиц если под "зносом" имеется ввиду износ по бух.учету (амортизация) тогда достаточно данных бух.учета, если же под "зносом" имеется ввиду износ как понимаем его мы (оценщики) тогда думаю что оценка тоже нужна.
Ну где-то так.
Сергей_К
Возраст: 55
Сообщения: 2543
Откуда: Недалеко от Киева
Добавлено:
Вт, 02 Окт 2012 13:02
Цитата:
9. За посвідчення іпотечних договорів, а також за посвідчення договорів про відступлення права вимоги за іпотечними договорами, про продовження строку дії раніше укладеного договору або збільшення початкової суми договору державне мито обчислюється і справляється виходячи з оцінки нездійснених прав і невиконаних обов’язків або суми, на яку збільшується сума раніше укладених договорів.
Интересно как нотариусы понимают данный пункт, и какая оценка должна быть.
_________________ Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
Вячеслав Михайлов
Возраст: 55
Сообщения: 452
Откуда: Евпатория
Добавлено:
Вт, 02 Окт 2012 13:09
Константин, вестника, приносящего дурные вести....
Это что, их ответ нам? Опять незрозумила оциночна вартисть...
Теперь, полагаю, надо ожидать, кому поручено будет её определять....
_________________ "Есть только две бесконечные вещи: Вселенная и глупость. Хотя насчет Вселенной я не вполне уверен...".
Альберт Эйнштейн
Я ни причем А че, медали раздают??? Можно мне одну?
Вячеслав Михайлов
Возраст: 55
Сообщения: 452
Откуда: Евпатория
Добавлено:
Вт, 02 Окт 2012 13:26
Да не бойтесь Вы так, дам я Вам медальку, дам, дайте только срок....
Ну если Вы буржуинам военную тайну не выдадите....
Нам бы только день простоять и ночь продержаться....
_________________ "Есть только две бесконечные вещи: Вселенная и глупость. Хотя насчет Вселенной я не вполне уверен...".
Альберт Эйнштейн
КонстантинЛепко
Возраст: 55
Сообщения: 1149
Откуда: Крым
Добавлено:
Пт, 12 Окт 2012 16:23
Наказ від 07 липня 2012 року № 811 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита»
Опубліковано: «Офіційний вісник України» N 74 (08.10.2012) ст. 3011
Сергей_К
Возраст: 55
Сообщения: 2543
Откуда: Недалеко от Киева
Проект наказу Міністерства фінансів України "Про внесення змін до Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита "
20.02.2013Принтер
ПРОЕКТ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
______________ №_____
Київ
Про внесення змін до Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита
Відповідно до пункту 4 Розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про Фонд державного майна України», підпункту «г» пункту 3 статті 3 та частини четвертої статті 7 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито»
НАКАЗУЮ:
1. Внести до глави 1 розділу V Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 07 липня 2012 року № 811, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 вересня 2012 року за № 1623/21935, такі зміни:
доповнити пункт 5 після слів «але не нижче оціночної вартості такого майна» словами «визначеної суб’єктами оціночної діяльності, що відповідно до законодавства мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування»;
доповнити абзац перший пункту 6 після слів «але не нижче оціночної вартості земельної ділянки» словами «визначеної суб’єктами оціночної діяльності, що відповідно до законодавства мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування»;
у пункті 15 слова «виходячи із суми договору, але не нижче оціночної вартості» замінити словами та цифрами «відповідно до підпункту «г» пункту 3 статті 3 Декрету».
Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М. О.) та Департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби України (Бусарєв В. В.) в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Мярковського А. І. та заступника Голови Державної податкової служби України Ігнатова А. П.
Міністр Ю.Колобов
Якесь дивне оприлюднення??? Мінфін 28.03.2013 р. оприлюднює проект наказу, який був оприлюднений на сайті ДПС 20.02.2013 р.
_________________ Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
Сергей_К
Возраст: 55
Сообщения: 2543
Откуда: Недалеко от Киева
Добавлено:
Пн, 05 Авг 2013 15:41
Цитата:
Порядок справляння державного мита з операцій відчуження нерухомого майна
02.08.2013 - Інформаційно-комунікаційний департамент
Укладення фізичними особами договорів про відчуження об’єктів нерухомого майна, потребує обов’язкового нотаріального посвідчення. Зокрема, до таких об’єктів належать житлові будинки, квартири, кімнати, дачі, садові (дачні) будинки та інші об’єкти нерухомості.
Під час обчислення суми державного мита за посвідчення договорів відчуження нерухомого майна, що знаходиться у власності громадянина, який здійснює таке відчуження, державне мито справляється виходячи із суми договору. Якщо сума договору є меншою за оціночну вартість такого майна, то державне мито справляється від оціночної вартості.
Ставка державного мита за посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у власності громадянина, який здійснює таке відчуження, встановлена у розмірі 1 відсотка суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (пп.«а» п.3 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року №7-93 «Про державне мито»).
Нагадаємо, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.
Законодавчим актом, яким регулюється сплата державного мита, розміри ставок, перелік найменувань документів і дій, за які сплачується державне мито є Декрет Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993р. №7-93 «Про державне мито» (із змінами і доповненнями).
Особливості обчислення і сплати державного мита визначає Інструкція про порядок обчислення та справляння державного мита, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 № 811.
_________________ Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
rumon
Сообщения: 901
Добавлено:
Пн, 05 Авг 2013 15:44
вот мы тут про мито спрашивали-спрашивали, и нам разъяснили
Yourick
Сообщения: 708
Откуда: Киев и область
Добавлено:
Пн, 05 Авг 2013 15:45
гос.пошлина и налогооблажание = блинецы-братья
[нео-оценка-классицызьм]
_________________ "я не оценщик, я только учусь"
Збышек Беккер
Сообщения: 52
Откуда: около Лысой горы
Добавлено:
Вт, 06 Авг 2013 08:28
Ух-ты. Еще одна попытка забраться в карман к простому украинцу.
Теперь и здесь надо их "оценку" или точнее сказать бумажку. Иначе-же как нотариус определит базу начисления.
Фрол с Яциком никак не угомонятся.
_________________ Кто не поднимает паруса - тому не дует попутный ветер.
SHE Настоящая Блондинка
Возраст: 47
Сообщения: 4667
Откуда: Одесса
Добавлено:
Вт, 06 Авг 2013 12:11
ну и вот, а кто мне рассказывал, шо гос. пошлина как-то там рассчитывается отдельно от оценки))))))
_________________ а знаешь, всё ещё будет!
Вячеслав
Сообщения: 730
Откуда: Харьков
Добавлено:
Ср, 07 Авг 2013 00:13
Yourick писал(а):
гос.пошлина и налогооблажание = блинецы-братья
[нео-оценка-классицызьм]
госпошлину берут только государственные нотариусы. Частные не берут госпошлину.
SHE Настоящая Блондинка
Возраст: 47
Сообщения: 4667
Откуда: Одесса
Добавлено:
Ср, 07 Авг 2013 04:34
Вячеслав писал(а):
Yourick писал(а):
гос.пошлина и налогооблажание = блинецы-братья
[нео-оценка-классицызьм]
госпошлину берут только государственные нотариусы. Частные не берут госпошлину.
Следующая тема Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы Вы не можете отвечать на сообщения Вы не можете редактировать свои сообщения Вы не можете удалять свои сообщения Вы не можете голосовать в опросах Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме Вы можете скачивать файлы в этом форуме