Заслушаны были следующие доклады (по порядку):
1. Ковал "Регрессия в Excel"
2. Флай "Износы, конструктивы, капитальность"
Yourick "Проблемные вопросы при проведении оценки земельных участков"
Alex_None "Концепция базы данных "ОКНО"
Неизвестный мне докладчик "Концепция ассоциации оценщиков"
чуть позже здесь будут выложены материалы докладов и дополнения от слушателей к докладам.
А где обещаная регресия? хотелось бы разобраться и по возможности доработать - найти преминение некоторым непонятным коефицинтам. о которых говорил Ковал.
Вот и регрессия
Тема доклада:
"Техника построения линейного уравнения регрессии в Microsoft Office Excel"
При написании данной работы были использованы данные о регрессионном анализе, полученные в сети Интернет, статьи и книги г-на Сивца и материалы лекции г-на Мисовца. При составлении данного материала я ставил себе целью дать возможность слушателям (читателям) познакомиться с возможностями встроенной функции ЛИНЕЙН Microsoft Office Excel в контексте построения регрессионного уравнения.
Для более глубокого "погружения" в тему использования регрессионного анализа в оценке, я рекомендую прочесть книги и статьи С.А. Сивца, а так же посетить семинар В.Г. Мисовца (к сожалению куда-то пропала ссылка на эти семинары ).
да, хорошо, что напомнил. поищу заодно и кусок чужого отчета с применением этих СНиПов и ДБНов.
Так. Кусок отчета, раздел НЭИ для земельного участка, у которого площадь застройки соответствует нормативной:
Цитата:
Визначення найкращого використання - це процес звуження кола пошуку для перебування максимально ефективного використання власності. Чотири основних критерії найкращого використання:
• фізично можливе;
• юридично можливе;
• здійсненне з фінансової точки зору;
• максимально ефективне.
ФІЗИЧНА МОЖЛИВІСТЬ.
Місце розташування як фактор ціноутворення обумовлений такими параметрами, як доступність до центрів суспільного тяжіння, інженерно-геологічні умови, характер забудови, екологічний стан, рівень соціально-економічного освоєння території й ін.
Згідно ДБН 360-92-** виробнича територія призначена для розміщення промислових підприємств і пов'язаних з ними виробничих об'єктів, у т.ч. комплексів наукових установ з досвідченими підприємствами, комунально-складських об'єктів, підприємств (по виробництву й переробці сільськогосподарських продуктів; санітарно-захисних зон промислових підприємств; об'єктів спецпризначення (для потреб оборони); споруджень зовнішнього транспорту й шляхів за межами міста й приміського сполучення, внутріміський вулично-дорожньої і транспортної мережі; ділянок суспільних установ і місць загального користування для населення, що працює на підприємствах міста.
Промислові підприємства, які не виділяють у навколишнє середовище екологічно шкідливих, токсичних, пилоподібних і пожеже-небезпечних речовин, не створюють підвищених рівнів шуму, вібрації, електромагнітних випромінювань, не вимагають під'їзних залізно-дорожніх шляхів, допускається розміщати в межах селітебних територій або в безпосередній близькості до них з дотриманням санітарно-гігієнічних і протипожежних вимог.
Оцінювана земельна ділянка несільськогосподарського призначення, геодезичною площею 7800 м2, розташована на території Балівського промвузлу, у Дніпропетровській області.
Оцінювач розглядав таке можливе використання, що відповідає розмірам, формі й ландшафту даних земельних ділянок з урахуванням наявності комунікацій або можливості їхньої прокладки, а також наявних земельних поліпшень.
Ділянка має такі позитивні риси:
• неправильна, але наближена до правильної, форма;
• Наявні під’їзні ґрунтові шляхи;
• Рельєф спокійний.
Ділянка має такі негативні риси:
• Низька забезпеченість інженерними системами;
• Якість ґрунту – суглинки (пухка піщано-глиниста осадова гірська порода, що містить 10-30% (по вазі) глинистих часток (розміром менш 0,005 мм), часто використовуються як сировина для виробництва цегли, не плодючі землі).
За фізичними можливостями найбільш доцільним є використання земельної ділянки для виробничих потреб.
ЮРИДИЧНА МОЖЛИВІСТЬ.
Оцінювана земельна ділянка належить до категорії земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Згідно Земельного кодексу України: Землі промисловості - землі, надані для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничодобувних, транспортних та інших підприємств, їх під'їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд. 2768-III
Цільове призначення – для виробничих потреб, код цільового використання згідно УКЦВЗ – 1.10.5. Підприємств іншої промисловості.
Існуюче використання - земельна ділянка експлуатується згідно цільовому й функціональному призначенню.
Правові обмеження по використанню земельної ділянки: земельна ділянка повинна використовуватися згідно цільового призначення. Земельних сервітутів не встановлено.
ФІНАНСОВА МОЖЛИВІСТЬ.
З огляду на невелику населеність (у розрізі питомої чисельності населення на 1 кв.км.), відсутність у районі місця розташування земельної ділянки інтенсивних пішохідних і транспортних потоків, відсутність пішохідної доступності до національних, зоологічних та дендрологічних парків, рекреаційних зон, місць концентрації трудової діяльності й місць відпочинку, можна зробити висновок, що фізичні характеристики земельної ділянки, площа й місце розташування в межах населеного пункту, у районі промислової забудови, робить можливим прибуткове використання у виробничих цілях.
На дату оцінки земельна ділянка впорядкована та забудована повністю, на ній розташовані виробничі будівлі та споруди відділення навантаження фуражного зерна на залізницю, не потребує додаткових вкладень для подальшого упорядкування та забудови.
МАКСИМАЛЬНО ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ.
На підставі усього вищезазначеного, можна зробити висновок, що існуюче комерційне використання земельної ділянки для виробничих потреб, є найбільш ефективним використанням оцінюваної земельної ділянки. Всі подальші розрахунки зроблені з урахуванням комерційного використання земельної ділянки.
Як свідчать дані ДБН Б.2.4-3-95 „ГЕНЕРАЛЬНІ ПЛАНИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ" Додаток 9 «Показники мінімальної щільності забудови територій сільськогосподарських підприємств», нормативна щільність забудови Пунктів обробки та переробки зберігання зернових потужністю на 2,5 тис. тонн за сезон становить 28%.
Щільність забудови визначається у відсотках як відношення площі забудови до загального розміру майданчика. Підрахунок площі, яку займають будівлі та споруди, проводиться по контуру зовнішніх стін на рівні планувальних позначок землі, без урахування ширини відмосток. У площу забудови підприємства повинні включатися площі, зайняті будівлями та спорудами всіх видів, у тому числі навіси, відкриті технологічні, санітарно-технічні та інші установки, естакади та галереї, майданчики вантажно-розвантажувального обладнання, підземні споруди (резервуари, льохи, сховища, тунелі, прохідні канали підземних комунікацій, над якими не можуть бути розмішені будівлі та споруди), а також вигули для тварин, птиці, звірів, майданчики для стоянки автомашин, сільськогосподарських машин та механізмів, відкриті склади різного призначення.
За даними підрахунку площі, яку займають будівлі та споруди, за кресленнями та даними паспорту БТІ, загальна площа під будівлями та спорудами на земельній ділянці складає 2202,3м2, що становить
(2202,3:7800)*100%=28,2%,
тобто земельна ділянка забудована відповідно до норм та не потребує добудови будівель та споруд для ефективного використання. На момент оцінки земельної ділянки ступінь існуючої забудови відповідає нормативному, а отже є ефективним.
В случае, если площадь застройки меньше нормативной, считается, что участок неэффективно используется и здание подлежит достройке до нормативной плотности, для чего по УПВС считается стоимость достройки здания, затраты по этапам строительства закладываются в расчет денежных потоков, и т.д., и т.п.
Последний раз редактировалось: zanoza (Вт, 26 Май 2009 13:47), всего редактировалось 2 раз(а)
Филин Андрей Ведущий Филин
Возраст: 44
Сообщения: 5034
Откуда: Киев
Добавлено:
Вт, 26 Май 2009 13:20
Ребята, мой доклад основывается в основном на примерах, т.е. идея+примеры из жизни, которые говорят о том что эта идея может жить, поэтому он существует только в набросках и я хотел бы озвучить мысли, поскольку изложить их на бумаге сложнее.
Посему предлагаю такой вариант - Skype. Если кто не знает что это, то вкратце - это такой же инструмент общения как и ICQ, но позволяющий общаться не только лично, но и в чате, а еще и в виде аудио- и видеоконференций.
Видео вроде можно только тет-а-тет, а вот аудио - хоть 100 чел.
Скачайте и установите Skype, зарегистрируйтесь и напишите сюда свой ник в скайпе. После чего можно протестировать с каждым отдельно (звук-голос) и выбрать время когда все смогут послушать.
Для слушателей нужны только колонки или наушники, микрофон то для голоса - только для докладчика у меня он есть. Обсудить можно потом и в чате и в аське и на форуме, хотя мой доклад нечего обсуждать - в него можно только добавлять идеи а о вменяемости и живучести идеи каждый для себя решает сам.
Если это не устраивает большинство - то так уж и быть - рожу на бумаге свой доклад от которого, я так понимаю, многие ждут чуда
по поводу Skype - забыл написать свой ник.
filinandrey81
_________________ Желай большего, мечтай о невозможном.
Everything is possible!
КовАл Завсегдатай
Сообщения: 3883
Добавлено:
Вт, 26 Май 2009 16:50
Кстати, Olexander
Olexander писал(а):
хотелось бы разобраться и по возможности доработать - найти преминение некоторым непонятным коефицинтам. о которых говорил Ковал.
когда найдете применение в оценке для ssreg и ssresid, не забудьте поделиться со всеми
zanoza Spammer
Сообщения: 12986
Добавлено:
Вт, 26 Май 2009 17:22
вот еще для НЭИ, пригодится при выкупе подвалов и цоколей:
Цитата:
ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ
Будинки і споруди
ГРОМАДСЬКІ БУДИНКИ ТА СПОРУДИ
Основні положения
ДБН В.2.2-9-99
ДОДАТОК Л
(обов'язковий)
ПЕРЕЛІК ПРИМІЩЕНЬ ГРОМАДСЬКИХ БУДИНКІВ,
РОЗМІЩЕННЯ ЯКИХ ДОПУСКАЄТЬСЯ В ПІДВАЛЬНОМУ
ТА ЦОКОЛЬНОМУ ПОВЕРХАХ
І Підвальний поверх
а) бойлерні, насосні водопостачання і каналізації; камери вентиляційні та кондиціонування повітря; вузли керування та інші приміщення для встановлення та керування інженерним і технологічним обладнанням будинку; машинне відділення ліфтів;
б) вестибюль при влаштуванні виходу з нього назовні через перший поверх; гардеробні, вбиральні, умивальні, душові; приміщення для куріння; роздягальні; кабіни особистої гігієни жінок;
в) комори та складські приміщення (крім приміщень для зберігання легкозаймистих речовин і горючих рідин);
г) приміщення магазинів продовольчих товарів; магазинів непродовольчих товарів торговельною площею до 400 м2 (за винятком магазинів та відділів продажу легкозаймистих матеріалів та горючих рідин); приміщення прийому склотари, зберігання контейнерів, прибирального інвентаря;
д) підприємства громадського харчування;
е) санітарні пропускники; дезинфекційні; кабінети охорони праці; комори для білизни; приміщення для зберігання речей хворих; приміщення для тимчасового зберігання трупів; розвантажувальні; розпакувальні; приміщення зберігання і миття мармітних візків, гіпсу; сховища радіоактивних речовин; приміщення для зберігання радіоактивних відходів та білизни, яка забруднена радіоактивними речовинами; стерилізаційні суден і клейонок; приміщення дезинфекції ліжок і стерилізації апаратури; приміщення зберігання, регенерації та нагрівання лікувальної грязі; приміщення для миття та сушіння простирадл, полотен та брезентів; компресорні;
ж) кімнати прасування і чищення одягу; приміщення для сушіння одягу і взуття; приміщення для прання;
к) лабораторії і аудиторії для вивчення спецпредметів зі спеціальним обладнанням;
л) майстерні (крім навчальних і майстерень лікувально- профілактичних закладів);
м) комплексні приймальні пункти побутового обслуговування; приміщення для відвідувачів, демонстраційні зали, знімальні, зали фотоательє з лабораторіями; приміщення пунктів прокату; зали сімейних свят;
н) радіовузли, кінофотолабораторії; приміщення для замкнених систем телебачення;
п) тири для кульової стрільби; спортивні зали і приміщення для тренувальних і фізкультурно-оздоровчих занять (без трибун для глядачів); приміщення для зберігання лиж; більярдні; кімнати для гри в настільний теніс; кегельбани;
р) книгосховища; архівосховища; медичні архіви;
с) кінотеатри або їх зали з кількістю місць до 300; виставочні зали; приміщення для занять гуртків дорослих; фойє;
т) зали ігрових автоматів, приміщення для настільних ігор, репетиційні зали (за умови одночасної кількості відвідувачів у кожному відсіку не більше 100 чол.); при цьому треба передбачати опорядження стін та стель негорючими матеріалами;
у) естради та арени, трюм сцени, оркестрова яма, кімнати директора оркестру та оркестрантів;
ф) дискотеки до 50 танцювальних пар;
х) приміщення для збору і пакування макулатури;
ц) камери зберігання багажу; приміщення для розвантажування та сортування багажу.
II Цокольний поверх
а) всі приміщення, розміщення яких допускається у підвалі;
б) бюро перепусток, довідкові, реєстратури, каси ощадних банків та інші каси; транспортні агентства; приміщення для виписки хворих; центральні комори білизни;
в) службові і конторські приміщення;
г) басейни, криті ковзанки з штучним льодом без трибуни для глядачів;
д) приміщення копіювально-множильних служб;
е) реєстраційні зали;
ж) лазні сухого жару;
к) лабораторії, що виготовляють радонову та сірководневу воду у водолікарнях.
Примітка 1. На цокольному поверсі, підлога якого розташована нижче планувальної познач-ки тротуару або вимощення не більше ніж на 0,5 м, допускається розміщувати всі приміщення, крім приміщень для перебування дітей у дитячих дошкільних закладах, навчальних приміщень шкіл, шкіл-інтернатів та професійно-технічних училищ, палатних відділень, кабінетів електросвіт-лолікування, пологових, операційних, рентгенівських кабінетів, процедурних і кабінетів лікарів, житлових приміщень.
Примітка 2. При розміщенні в підвальному або цокольному поверхах громадських будинків (крім дитячих дошкільних закладів, шкіл, шкіл-інтернатів і лікувальних закладів зі стаціонаром) гаражів легкових автомобілів слід керуватися нормативами ДБН 360, ВСН 60 та ВСН 01.
Примітка 3. Приміщення, що наведені у пунктах а, е, к, п, ф, ц для підвальних поверхів, можуть розміщуватись в них та цокольних поверхах громадських будинків тільки за умови заборони розташування над ними приміщень з постійним масовим перебуванням людей.
Olexander
Сообщения: 187
Откуда: Lviv
Добавлено:
Вт, 26 Май 2009 17:32
Обязательно расскажу. Пока не начал искать применение. Надо с тем что есть разобраться для начала.
_________________ Respect!!!
Филин Андрей Ведущий Филин
Возраст: 44
Сообщения: 5034
Откуда: Киев
Добавлено:
Ср, 27 Май 2009 10:31
судя по негласному присоединению меня в контактах скайпа, все решили таки послушать...
остальные подтягиваемся
_________________ Желай большего, мечтай о невозможном.
Everything is possible!
птичка
Сообщения: 332
Откуда: Сумщина
Добавлено:
Ср, 27 Май 2009 11:25
С интересом просмотрела представленные доклады и остальные материалы. жаль не открылся файл Yourick "Проблемные вопросы при проведении оценки земельных участков" .
Нашла для себя полезную информацию.
Спасибо всем! Ребята, вы молодцы!
Следующая тема Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы Вы не можете отвечать на сообщения Вы не можете редактировать свои сообщения Вы не можете удалять свои сообщения Вы не можете голосовать в опросах Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме Вы можете скачивать файлы в этом форуме