Список форумов < О К Н О > Форум Клуба оценщиков
  Форум  •  Правила форума  •  Пользователи  •   FAQ  •  Поиск •   Календарь •   Регистрация  •   Профиль  •   Войти и проверить личные сообщения  •   Вход
 Вид стоимости для юрлица при купле-продаже недвижимости Следующая тема
Предыдущая тема

Версия для печати
Начать новую темуОтветить на тему
Автор Сообщение
Katrin



Сообщения: 130

СообщениеДобавлено: Пн, 12 Ноя 2012 14:37 Ответить с цитатойВернуться к началу

Уважаемые колеги, поделитесь мыслями. Какую же стоимость мы, оценщики, определяем при оформлении сделки купли-продажи на недвижимое имущество юридическим лицом? Я имею ввиду увязку законодательной базы по оценке с Законом о прибыли и новым Налоговым кодексом?
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mailICQ Number
Сергей_К



Возраст: 54
Сообщения: 2543
Откуда: Недалеко от Киева
СообщениеДобавлено: Пн, 12 Ноя 2012 15:39 Ответить с цитатойВернуться к началу

Податковий кодекс України
Цитата:
Стаття 135. Порядок визначення доходів та їх склад

135.1. Доходи, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, включаються до доходів звітного періоду за датою, визначеною відповідно до статті 137, на підставі документів, зазначених у пункті 135.2 цієї статті, та складаються з:

Цитата:
135.5.13. дохід від реалізації необоротних матеріальних активів, майнових комплексів, оборотних активів, визначений з урахуванням положень статей 146 і 147 цього Кодексу;

Цитата:
Стаття 146. Визначення вартості об'єктів амортизації
................................................................................................................
146.14. Дохід від продажу або іншого відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування цієї статті визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об'єкта (активу).

Цитата:
Стаття 147. Облік операцій із землею та її капітальним поліпшенням

147.1. Платник податку веде окремий облік операцій з продажу або купівлі землі як окремого об'єкта власності. Витрати, пов'язані з таким придбанням, не підлягають включенню до витрат за звітний податковий період та не підлягають амортизації.

Якщо в майбутньому такий окремий об'єкт власності продається, платник податку включає до складу доходів позитивну різницю між сумою доходу, отриманого внаслідок такого продажу, та сумою витрат, пов'язаних із купівлею такого окремого об'єкта власності, які збільшені на коефіцієнт індексації, визначений у пункті 146.21 статті 146 цього Кодексу.

У разі якщо витрати (з урахуванням зазначеної переоцінки), понесені у зв'язку з придбанням такого об'єкта власності, перевищують доходи, отримані внаслідок його продажу, збиток від такої операції не повинен впливати на об'єкт оподаткування та покривається за рахунок власних джерел платника податку.

147.2. У разі продажу землі, отриманої у власність у процесі приватизації, платник податку включає до складу доходів позитивну різницю між сумою доходу, отриманого внаслідок такого продажу, та сумою оціночної вартості такої землі, визначеної згідно з установленою методикою вартісної оцінки земель з урахуванням коефіцієнтів її функціонального використання на момент такого продажу.

У разі якщо витрати перевищують доходи, отримані внаслідок його продажу, збиток від такої операції не повинен впливати на об'єкт оподаткування та покривається за рахунок власних джерел платника податку.

147.3. У разі якщо об'єкт нерухомого майна (нерухомість) придбавається платником податку разом із землею, яка знаходиться під таким об'єктом чи є передумовою для забезпечення функціонального використання такого об'єкта нерухомості відповідно до норм, визначених законодавством, амортизації підлягає вартість такого об'єкта нерухомого майна. Вартість зазначеного об'єкта нерухомості визначається в сумі, що не перевищує звичайну ціну, без урахування вартості землі.

147.4. Якщо земля як окремий об'єкт власності продається або відчужується іншим чином, то балансова вартість окремого об'єкта основних засобів групи 2, в якому відображалася вартість капітального поліпшення якості такої землі, включається до витрат такого платника податку за підсумками податкового періоду, на який припадає такий продаж.

147.5. Для цілей цього пункту дохід, отриманий внаслідок продажу або іншого відчуження землі, визнається згідно з договором купівлі-продажу або іншого відчуження, але не нижче звичайної ціни такої землі.

Из выше приведенного, у меня сложилось следующее мнение:
для земельных участков - определяем оценочную стоимость
для улучшений - обычные цены, то бишь рыночную (хотя здесь может быть закавыка, если рыночная окажется меньше обычных цен),
но я больше склоняюсь что для договора купли-продажи нужно определять рыночную стоимость.

_________________
Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
Katrin



Сообщения: 130

СообщениеДобавлено: Пн, 12 Ноя 2012 17:03 Ответить с цитатойВернуться к началу

Сергей_К писал(а):
но я больше склоняюсь что для договора купли-продажи нужно определять рыночную стоимость.


Сергей_К СПАСИБО ОГРОМНОЕ!

звичайна ціна, есть ли ее точное определение? Может Вы встречали выражение звичайной цены через рыночную стоимость?
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mailICQ Number
zanoza
Spammer


Сообщения: 12986

СообщениеДобавлено: Пн, 12 Ноя 2012 17:05 Ответить с цитатойВернуться к началу

Цитата:
Звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (ст.14) м. Київ, 2 грудня 2010 року N 2755-VІ
Цитата:
Звичайна ціна на продукцію (роботи, послуги) - це ціна, не менша від середньозваженої ціни реалізації аналогічної продукції (робіт, послуг) за будь-якими іншими угодами купівлі-продажу, укладеними з будь-якою третьою стороною протягом 30 календарних днів, що передували даті реалізації, за винятком випадків, коли ціни внутрішньої реалізації підлягають державному регулюванню згідно з порядком ціноутворення, встановленим законодавством.

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ Про затвердження Правил застосування Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (правила, Розд.ІІ, п.9) м. Київ, 27 червня 1995 року N 247/95-ВР
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Katrin



Сообщения: 130

СообщениеДобавлено: Пн, 12 Ноя 2012 17:46 Ответить с цитатойВернуться к началу

zanoza
С П А С И Б О !!!
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mailICQ Number
Сергей_К



Возраст: 54
Сообщения: 2543
Откуда: Недалеко от Киева
СообщениеДобавлено: Вт, 13 Ноя 2012 00:52 Ответить с цитатойВернуться к началу

Добавка к сообщению zanoza

Порядок визначення звичайної ціни в редакції закону Про оподаткування прибутку підприємств (п. 1. 20 Звичайна ціна) діє до 31.12.2012 р. Норми Податкового кодексу (ст. 39 Методи визначення та порядок застосування звичайної ціни) вступають в дію з 01.01.2013 р.

В будь-якому разі, якщо неможливо визначення звичайної ціни за методами закону Про оподаткування прибутку підприємств чи Податкового кодексу, звичайна ціна визначачається з результатів незалежної оцінки.

Закон України Про оподаткування прибутку підприємств
Цитата:
1.20.1. Якщо цим пунктом не встановлено інше, звичайною вважається ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору. Якщо не доведене зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню справедливих ринкових цін.

Цитата:
1.20.51. Якщо звичайна ціна не може бути визначена з використанням норм попередніх підпунктів цього пункту, то для доказів обґрунтування її рівня застосовуються правила, визначені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, а також національними стандартами з питань оцінки майна та майнових прав. З метою оподаткування терміни "справедлива вартість", "ринкова вартість" та "чиста вартість реалізації", які використовуються в національних положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку та національних стандартах з питань оцінки майна і майнових прав, прирівнюються до терміну "звичайна ціна", визначеного цим Законом.


Податковий кодекс України
Цитата:
39.3. У разі відсутності даних для застосування зазначених методів визначення звичайної ціни така ціна може бути визначена виходячи з результатів незалежної оцінки майна та майнових прав, яка проводиться суб’єктом оціночної діяльності відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні"

_________________
Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
Сергей_К



Возраст: 54
Сообщения: 2543
Откуда: Недалеко от Киева
СообщениеДобавлено: Пн, 26 Ноя 2012 14:37 Ответить с цитатойВернуться к началу

Расширяем познания об обычных ценах.

Цитата:
С 2013 года вступает в силу ст. 39 Налогового кодекса Украины, регулирующая порядок определения и применения обычных цен при осуществлении хозяйственных операций. Многих налогоплательщиков волнует вопрос, насколько сложнее станет работать в следующем году, возможно ли будет каким-то образом защититься от дополнительных начислений налогов контролирующим органом.

Отметим сразу, что не все так страшно. Как ни странно, но ст. 39 НКУ предоставляет возможность налогоплательщикам чувствовать себя не хуже, чем до ее вступления в силу.


Цитата:
В каких операциях применяется обычная цена?

В соответствии с п. 39.2 НКУ обычная цена применяется при осуществлении налогоплательщиком:

а) бартерных операций;
б) операций со связанными лицами;
в) операций с налогоплательщиками, применяющими специальные режимы налогообложения либо иные ставки, нежели основная ставка налога на прибыль, или не являющимися плательщиком этого налога, кроме физических лиц, которые не являются субъектами предпринимательской деятельности;
г) в других случаях, определенных настоящим Кодексом.

К ним, в частности, относятся:

- операции, облагаемые НДС, при поставе товаров (работ, услуг) (п. 188.1 НКУ),
- в случае использования необоротных активов в операциях, которые не являются объектом обложения НДС, освобожденных от обложения НДС, перевода необоротных активов в состав непроизводственных, не связанных с хозяйственной деятельностью, если отсутствует учет таких необоротных активов и предприятие ранее воспользовалось налоговым кредитом (п. 189.1 НКУ),
- ликвидация основных производственных или непроизводственных фондов (п. 189.9 НКУ),
- при формировании налогового кредита по НДС (п. 198.3 НКУ)
- формирование налоговых обязательств от стоимости бесплатно полученных услуг от нерезидента на территории Украины (п. 190.2 НКУ),
- определение доходов от продажи (иного отчуждения) основных средств, нематериальных активов и земли (п. 146.14, п. 147.5 НКУ),
- стоимость товаров (работ, услуг), полученных бесплатно, при определении суммы налога на прибыль (пп. 135.5.4 НКУ),
- определение первоначальной стоимости основных средств, которые включены в состав уставного капитала предприятия (п. 146.8 НКУ).

Полностью текст Определение обычных цен с 2013 года

_________________
Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
Сергей_К



Возраст: 54
Сообщения: 2543
Откуда: Недалеко от Киева
СообщениеДобавлено: Вс, 13 Янв 2013 00:00 Ответить с цитатойВернуться к началу

Возможные изменения в НК об обычных ценах
Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення"

_________________
Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
zanoza
Spammer


Сообщения: 12986

СообщениеДобавлено: Вс, 13 Янв 2013 22:17 Ответить с цитатойВернуться к началу

Цитата:
Якщо продаж (відчуження) товарів, у тому числі майна, заставленого позичальником з метою забезпечення вимог кредитора, здійснюється у примусовому порядку згідно із законодавством, звичайною ціною є ціна, отримана під час такого продажу

Однако! то есть оспаривать продажу по заниженной цене даже смысла нет?
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Сергей_К



Возраст: 54
Сообщения: 2543
Откуда: Недалеко от Киева
СообщениеДобавлено: Пн, 14 Янв 2013 00:07 Ответить с цитатойВернуться к началу

zanoza писал(а):
то есть оспаривать продажу по заниженной цене даже смысла нет?

Почему? Не вижу взаимосвязи - налогообложение и нарушение имущественных прав должника (вследствие занижения цены продажи), если Вы это имели ввиду.

_________________
Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
Показать сообщения:      
Начать новую темуОтветить на тему


 Перейти:   



Следующая тема
Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме
Вы можете скачивать файлы в этом форуме