Список форумов < О К Н О > Форум Клуба оценщиков
  Форум  •  Правила форума  •  Пользователи  •   FAQ  •  Поиск •   Календарь •   Регистрация  •   Профиль  •   Войти и проверить личные сообщения  •   Вход
 Аналог обладнання із Росії Следующая тема
Предыдущая тема

Версия для печати
Начать новую темуОтветить на тему
Автор Сообщение
Dob



Сообщения: 314

СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 09:49 Ответить с цитатойВернуться к началу

Доброго дня, підскажіть будь ласка, якщо аналог порівняння виробляється та знаходиться в Росії, які надбавки (розмитнення) до нього потрібно застосовувати??
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Olenka
Оценщик


Сообщения: 1271

СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 09:53 Ответить с цитатойВернуться к началу

Поищите по поиску, где то такое обсуждалось точно. Я добавляла затраты на транспортировку, звонила в транспортные компании, узнавала сколько будет доставка из город такого то в России в город такой то в Украине, сейчас масса доставок, не сложно выяснить, они считали с растоможкой. По опыту-где то 20%-30%. У меня был груз габарит, доставка ж/д, вес не большой, станки где то 500 кг.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Игорь85



Сообщения: 128

СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 10:08 Ответить с цитатойВернуться к началу

Снимается российский НДС (18%), потом добавляются пошлины Украины (ставки ищите здесь: http://www.mdoffice.com.ua/pls/MDOffice/aMDOTNVD2014.GetTNVUA) далее добавляется украинский НДС (20%).
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
K_BM



Возраст: 52
Сообщения: 355
Откуда: Одеса
СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 10:17 Ответить с цитатойВернуться к началу

Суто формально - Olenka права. І знову таке це «але». Мене теж цікавило це питання, так як на російських сайтах ціна обладнання вказана, на українських – пропозиція є подібного обладнання, а вартості пропозиції нема.
Проводив аналіз. Наприклад, трансформатори. У нас завод в Запоріжжі, в Росії в Є-бурзі. Наші трансформатори дешевше, їхні незначно дорожче, але ціна в одному довірчому інтервалі. А наприклад, надпотужні трансформатори, які роблять під замовлення, дешевше зробити і привезти, навіть не з Китаю, а з Індії. Хоча такі трансформатори може зробити і наш завод.
Так і Ваше обладнання, не факт, що потрібно враховувати транспортні витрати, розмитнення. Можливо потрібно лише конвертація валют і різниця в ПДВ, при умові, що дане обладнання не виробляється лише на заводі в Росії.
Істину у вигляді печатки і підпису, встановлювати Вам у Звіті.

_________________
Усвідомити мету, оцінити ситуацію, прийняти рішення

Последний раз редактировалось: K_BM (Пн, 20 Янв 2014 10:24), всего редактировалось 1 раз
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Dob



Сообщения: 314

СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 10:22 Ответить с цитатойВернуться к началу

Дуже вдячний за надану інформацію
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Серый
Оценщик футбола


Возраст: 45
Сообщения: 6067
Откуда: Киев
СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 10:43 Ответить с цитатойВернуться к началу

K_BM писал(а):
Так і Ваше обладнання, не факт, що потрібно враховувати транспортні витрати, розмитнення.

Извините конечно, но вы предлагаете полную чушь с точки зрения законодательства. Чтобы какое там сравнение не показало, но объект сравнения находится за пределами таможенной границы Украины, и чтобы он оказался на украине его нужно привезти и растамижить уплатив соответствующие платежи. Как щас вижу картину, везете вы, пусть трансформатор из вашего примера, на таможне говорите таможеннику, я мол тут провел сравнение, и оказалось, что стоимости трансформаторов у нас и у них одинаковые, поэтому фиг тебе, а не растаможка. И транспортнику-перевозчику, мол цены же одинаковые, поэтому вези ка ты мне трансформатор бесплатно. Такого нет и не будет. Есть отличие в местоположении и таможенном оформлении, корректировка должна быть учтена в сравнительном/затратном подходе и никак иначе. А то что удалось провести сравнение цен как минимум указывает на то, что на таможенной территории Украины объекты сравнения есть. И на то, что если на территории Украины можно купить такой же трасформатор за туже цену, что и на территории России (или любого другого государства), то никто не будет приобретать его в другом государстве, ибо все сравнения не канают, платить за доставку и растаможку нужно в любом случае (с растаможкой могут быть нюансы при налии льгот или нулевой ставки, что определяется в конкретном случае для конкретных групп товаров).
И вообще интересно, опять же из вашего примера получается, если цены получились сопоставимыми, значит растаможку и транспортировку не учитываем, если же из Индии выгоднее, то тогда учитываем и транспортировку с растаможкой.
Как по мне, чего-то тут не вяжется.
По поводу Российского НДС тоже вопрос весьма спортный. Например, поставки продукции из Украины не облагаются НДС. Поэтому, если предположить равенство цен на внутреннем и экспортном рынке, то цена на внутреннем рынке, например 10 ед. будет с НДС, а при поставке этого же товара на экспорт эта же цена уже будет 10 ед. без НДС потому что на экспорт НДС нет. Насколько я знаю, в России действует такая же система. Те цены, которые мы видим на сайтах российских производителей или продавцов - это внутренние цены. Экспортная цена может быть совсем другой, ее нужно узнавать отдельно. Скорее всего, с учетом приведенного примера, экспортная цена как минимум будет равна внутренней с НДС. Она также может быть и ниже и выше, но то что не ровно на сумму НДС - это факт. И снятие с российских цен (равно как с украинских) суммы внутреннего НДС чтобы получить экспортные цены без НДс как минимум не верно.

_________________
Один раз сделаешь не подумав, сто раз подумав-не переделаешь
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Olenka
Оценщик


Сообщения: 1271

СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 11:01 Ответить с цитатойВернуться к началу

K_BM писал(а):
Так і Ваше обладнання, не факт, що потрібно враховувати транспортні витрати, розмитнення. Можливо потрібно лише конвертація валют і різниця в ПДВ, при умові, що дане обладнання не виробляється лише на заводі в Росії.

Я когда то спрашивала по поводу стоимости доставки на курсах, читал представитель Увекона, у меня были конкретно станки из Китая, ФОБ, они сказали, что учитывать нужно все затраты. Я НДС российский не снимала, потом украинский не добавляла, продавцы были физлица и стараюсь в таких случаях обойтись без НДС Smile
У Гохберга написано в книжке по поводу российских аналогов, посчитайте там, если не ошибаюсь, там предлагалось просто пересчитывать на гривну, но, может быть, автор зайдет в тему и прокомментирует. Книжка на работе, если нужно, посмотрю попозже.
Но часто у крупных российских продавцов есть в нашей стране представители, они предлагают цену в у.е. от ближайшего пограничного города. Я звонила когда то то ли в Новоссибирск, то ли еще куда то, они переадресовали к украинцам.
Но конечно, без головной боли-это функциональный аналог в Украине Smile
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
K_BM



Возраст: 52
Сообщения: 355
Откуда: Одеса
СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 11:04 Ответить с цитатойВернуться к началу

Серый
Це говорить лише про одне: "Якщо є функціональні аналоги в пропозиціях на митній території України, то потрібно уточнювати ціни саме на ці аналоги".
В іншому випадку, може (суто гіпотетично) статись так, що прийнявши вартість аналога з ринку Росії в рублях "+" інші витрати, які Ви назвали (і з цим я згоден), проігнорувавши існуючі ціни в ринку України, вартість об*єкту оцінки може перевищити на 30-40% ринкову вартість.
Я з таким "алгоритмом" стикався, коли приносили на рецензію Звіти. Просто потрібно не тільки робити формальний підхід, а проводити ретельний аналіз, насамперед ринку України.

Добавлено спустя 3 минуты 11 секунд:

Olenka писал(а):
У Гохберга написано в книжке по поводу российских аналогов, посчитайте там, если не ошибаюсь, там предлагалось просто пересчитывать на гривну...


А я про що. Тут повне порозуміння.

_________________
Усвідомити мету, оцінити ситуацію, прийняти рішення
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Dob



Сообщения: 314

СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 14:09 Ответить с цитатойВернуться к началу

Olenka писал(а):
У Гохберга написано в книжке по поводу российских аналогов, посчитайте там, если не ошибаюсь, там предлагалось просто пересчитывать на гривну, но, может быть, автор зайдет в тему и прокомментирует.

Olenka, маєте наувазі "Оцінка установок, машин та обладнання: Питання і відповіді, практикум оцінки" 2007 р., якщо так то будь ласка вкажіть де Ви це зустрічали, в мене дана література наявна, проте, щось неможу знайти.
Дякую
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Olenka
Оценщик


Сообщения: 1271

СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 14:14 Ответить с цитатойВернуться к началу

Да, эта книга. Не нашла на работе, кто то взял почитать, видимо. Спросите у автора, он наверняка помнит, где он писал. Посмотрите примерах -там есть расчеты с российскими аналогами.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Филин Андрей
Ведущий Филин


Возраст: 43
Сообщения: 5034
Откуда: Киев
СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 14:47 Ответить с цитатойВернуться к началу

Dob писал(а):
Доброго дня, підскажіть будь ласка, якщо аналог порівняння виробляється та знаходиться в Росії, які надбавки (розмитнення) до нього потрібно застосовувати??

скажем так, если аналог ПРОДАЕТСЯ, т.е. есть предложения о продаже в Украине, то и брать надо украинские предложения, но если их нет, то я считаю что "просто пересчитать в гривну" будет не совсем корректно. И этому есть простое объяснение. Вы делаете оценку объекта, который УЖЕ НАХОДИТСЯ в Украине, а поэтому будь Ваш объект-аналог в России, Австралии, Зимбабве или на Луне, то Вам надо учесть его транспортировку СЮДА, поскольку объект "там" будет стоить гораздо дешевле, чем объект "здесь" и никто, как писал Серый, Вам его бесплатно сюда не привезет. Другими словами, любой аналог, который "пойдет" по пути объекта оценки, т.е. приедет в Украину, уже удорожает минимум на стоимость транспортировки и растаможки. Хоть это и не недвижимое имущество, но в данном случае имеется разница в местоположении. Smile
Также, конечно, необходимо учесть и растаможку. Но есть и положительный момент - многие страны возвращают НДС на оборудование той или иной отрасли, но в это надо вникать, т.е. просто от балды вычесть 20% НЕЛЬЗЯ. Во-первых может быть как раз Ваше оборудование не подпадает под категорию возвратных, а может и % НДС быть другим или сам НДС называться иначе Smile
Так что, Dob, анализируйте Smile

_________________
Желай большего, мечтай о невозможном.
Everything is possible!
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mailICQ Number
galswit
Moderator


Сообщения: 945
Откуда: Львів
СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 20:45 Ответить с цитатойВернуться к началу

Olenka писал(а):
Я когда то спрашивала по поводу стоимости доставки на курсах, читал представитель Увекона, у меня были конкретно станки из Китая, ФОБ, они сказали, что учитывать нужно все затраты. Я НДС российский не снимала, потом украинский не добавляла, продавцы были физлица и стараюсь в таких случаях обойтись без НДС
У Гохберга написано в книжке по поводу российских аналогов, посчитайте там, если не ошибаюсь, там предлагалось просто пересчитывать на гривну, но, может быть, автор зайдет в тему и прокомментирует. Книжка на работе, если нужно, посмотрю попозже.
Но часто у крупных российских продавцов есть в нашей стране представители, они предлагают цену в у.е. от ближайшего пограничного города. Я звонила когда то то ли в Новоссибирск, то ли еще куда то, они переадресовали к украинцам.
Но конечно, без головной боли-это функциональный аналог в Украине

Так я писав що не треба ураховувати. Я тоді базував свою думку на прайс-листах спільних підприємств. Більш того верстати російського виробництва в Україні у деяких випадках були дешевші ніж у Росії. (Прайс листи СП Станкосервіс і СП Станкомплект). Це було до кризи.
Тепер я думаю, що треба підходити індивідуально, бо таке обладнання може продаватись в Україні. Найкращий варіант прямий запит, але це стосується дорогих позицій.
Резюме.
1. Для дешевих одиниць при оцінці комплексів - всім можна нехтувати і брати пряму вартість. Чому - окрема велика тема.
2. Індивідуальна оцінка дорогого обладнання - вся процедура по розмитненню і транспортуванню повинна бути урахована, якщо у вас нема інших цінових тенденцій по групі обладнання до якої належить об'єкт оцінки. Внутрішній та зовнішній ринок дуже відрізняються. В свій час я по телефону в процесі переговорів отримав 40% скидку у виробника на Вороніжський прес. Але я його мав брати через інше підприємство.... От такі от ситуації.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Серый
Оценщик футбола


Возраст: 45
Сообщения: 6067
Откуда: Киев
СообщениеДобавлено: Пн, 20 Янв 2014 21:51 Ответить с цитатойВернуться к началу

galswit писал(а):
Так я писав що не треба ураховувати. Я тоді базував свою думку на прайс-листах спільних підприємств. Більш того верстати російського виробництва в Україні у деяких випадках були дешевші ніж у Росії. (Прайс листи СП Станкосервіс і СП Станкомплект). Це було до кризи.

На мою думку не має значення де дешевше, а де дорожче, до кризи це чи у пік зростання. Є факт розташування обєкта співставлення за межами митної територіі в даному випадку України. І не має значення Росія це чи Франція/Німеччина/Бурунді... Всі ці країни є закордонноми по відношенню до України і процедура поставки товарів на митну територію України єдина: транспортування і сплата митних платежів. Не може ж бути якогось вибіркового підходу, наприклад, з Росією ми зрівняли і отримали, що ціни співпали, значить коригування на транспортування і розмитнення не використовуємо, а з Фпанцією не співпало - значить використовуємо. Або на певну групу товарів співпало, значить для неї не використовуємо, на іншу не співпало - значить використовуємо. Єдиними особливостями можуть бути лише законодавчо закріплені факти нульових ставок митних зборів або міждержавні домовленості про безмитний режим тощо.
Інакше модель розрахунку і результат буде суперечити реальному стану речей у житті, а отже і результат не відповідатиме реальній життєвій логіці.
Сам факт наявності обєктів співставлення на митній території разом з обєктом оцінки сам по собі не потребує аналізу цін на аналогічний товар в інших країнах. Там можуть бути свої особливості ціноутворення, також виробники можуть постачати один і той же продукт в різні країни за різними цінами (як приклад - автовиробники). Це може призвести то необхідності урахування дуже багатьох чинників і задача оцінювача перетвориться з на перший погляд простої, до дуже громіздкої і заплутаної, та ще й потребуватиме зайвих часових витрат.

_________________
Один раз сделаешь не подумав, сто раз подумав-не переделаешь
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
galswit
Moderator


Сообщения: 945
Откуда: Львів
СообщениеДобавлено: Вт, 21 Янв 2014 07:11 Ответить с цитатойВернуться к началу

На перший погляд, Серий, Ви цілком праві.
Але як тоді з варіабельністю цін на ринку, акційними знижками і т.д.
Я знаю підприємства, які свідомо купують обладнання лише після виставок, власне виставкові екземпляри зі скидкою, яка складає біля 10%. Ця скидка загальноприйнятна для таких випадків. Ніхто не повезе виставковий екземпляр у Францію, Італію і т.д. Та і ціна виробника часто підлягає обговоренню. І мито, митні послуги та транспортні витрати можуть цілком компенсуватися скидкою.
Хоче оцінювач чи ні та займає це багато часу чи мало, але питання вивчається окремо:
- наявність в Україні галузевих виставок та можливість купівлі виставкового екземпляру, або укладання угоди на виставці (що відбувається також зі скидкою);
- наявність спільних підприємств і їх цінова політика;
- реальні можливості поставки та їх умови;
- яка ціна береться до уваги.
Якщо у нас є ціна угоди, то мито, митні послуги, транспорт однозначно повинні бути ураховані.

Однак з метою економії часу можна ураховувати все.
Лише питання: при оцінці для застави чи це не приведе до незабезпеченого кредиту, а у випадку угоди купівлі-продажу до надмірно сплачених податків?

Для ФДМУ якщо нема прямих переговорів з продавцем (виробником) - ураховуйте все. Інакше Вам закинуть заниження. Вони такі. У всіх інших випадках - доскональне вивчення питання.
Не може форма мати перевагу перед змістом і здоровий глузд та ринкові тенденції повинні переважати одну схему на всі випадки життя.
Ви висловили свою думку - я свою. Засим вважаю що оцінювач сам прийме рішення яке йому зручне.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Серый
Оценщик футбола


Возраст: 45
Сообщения: 6067
Откуда: Киев
СообщениеДобавлено: Вт, 21 Янв 2014 09:06 Ответить с цитатойВернуться к началу

galswit писал(а):
Я знаю підприємства, які свідомо купують обладнання лише після виставок, власне виставкові екземпляри зі скидкою, яка складає біля 10%. Ця скидка загальноприйнятна для таких випадків. Ніхто не повезе виставковий екземпляр у Францію, Італію і т.д. Та і ціна виробника часто підлягає обговоренню. І мито, митні послуги та транспортні витрати можуть цілком компенсуватися скидкою.

Але ж на виставку не привозять багато одиниць певного майна. Для виставки ж достатньо одного-двох. Тобто така пропозиція буде обмеженою. Можливо, якщо це досить специфічне і коштовне обладнання, може цього і достатньо для забезпечення потреб ринку. А якщо це стандартизоване обладнання з досить широким гасузевим застосуванням (станки/двигуни/насоси і т.д.) то така пропозиція явно буде одноразовою і не покриє і ніяк не вплине загалом на ринок.
galswit писал(а):
- наявність в Україні галузевих виставок та можливість купівлі виставкового екземпляру, або укладання угоди на виставці (що відбувається також зі скидкою);

Ми виконуємо оцінку і визначаємо вартість обєкта оцінки на певну дату. Тематичні ж виставки не відбуваються ж кожного дня. Тому враховувати таку можливість у майбутньому я навіть не уявляю як це можливо на дату оцінки (це приблизно те ж саме, що наприклад, для автомобілів минулого модельного року пропонується певна знижка по його закінченні, тому оцінюючи автомобіль сьогодні ми будемо брати вартість яка буде потім зі знижкою, але знову ж таки пропозиція буде обмеженою за кількістю, кольором, комплектацією і т.д.) . Знову ж таки, з урахуванням обмеженої пропозиції в рамках кількості виставкових екземплярів, де гарантія, що він тобі дістанеться саме вам. І знову ж таки, наскількі така продажа виставкового екземпляру відповідає критеріям ринкової вартості - продавець аби не нести витрат по зворотньому транспортуванню зразка готовий віддати його з певною знижкою.
galswit писал(а):
Лише питання: при оцінці для застави чи це не приведе до незабезпеченого кредиту, а у випадку угоди купівлі-продажу до надмірно сплачених податків?

Ми ж не вигадуємо чогось нового. Ми відображаємо ланцюжок, який відбувається насправді у житті, який пройде будь-який покупець, якщо захоче придбати певне майно, яке розташоване за межами митної території Украхни.
У мене зустрічне питання: а наскільки отримана вартість без урахування в ході розрахунків певних етапів відображатиме реальну вартість такого майна.

_________________
Один раз сделаешь не подумав, сто раз подумав-не переделаешь
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Показать сообщения:      
Начать новую темуОтветить на тему


 Перейти:   



Следующая тема
Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме
Вы не можете скачивать файлы в этом форуме