http://minfin.com.ua/2013/11/15/835963/
конкурс нацбанка по оценщикам
Цікаве інше:
15/11/2013 офіційне повідомлення;
16 та 17 - вихідні, а до
18/11/2013 - вислати свої пропозиції.
Таке враження, що "правильні" СОДи вже встановлені, але потрібна ще "масовка".
Цинизм.
Moderator11 Moderator
Сообщения: 104
Добавлено:
Сб, 16 Ноя 2013 13:19
Интервью в газете "7 днів"
Текст выкладываем.
Цитата:
Діло ясне, що діло темне
ОЦІНОЧНИЙ ЛОХОТРОН
Новий спосіб грабунку українців придумали у сфері оцінки нерухомості.
І хоча нову схему відкрито називають корупційною, все ж її ввели.
Два тижні минули з тих пір, як в Україні запрацювали нові правила оцінки нерухомості для цілей оподаткування. Тепер за виконанням цієї оцінки громадяни будуть звертатись не до діючих сертифікованих оцінювачів, а до так званих «податкових» оцінювачів нашвидкоруч підготовлених на тижневих курсах, які навіть не пройшли річного стажування.
Хоча дату нововведення вже відкладали, проте навіть після того, як вона настала, залишили перехідний період, який триватиме до 1 лютого наступного року. Отоді-то й почнеться у справі оцінювання апокаліпсис, пророкують експерти. Втім, уже й зараз помітні тривоги. Адже кінець року – то традиційно період росту продаж нерухомості. Хто, маючи наміри щось продавати, встиг провести оцінку свого нерухомого майна до вступу в дію нових правил, той нині спить спокійно. А хто не встиг? Що на нього чекає? З цим запитанням ми прийшли до найавторитетнішої в цій сфері у нашому місті людини - генерального директора асоціації «Компанії «Експерт-Рівне», голови Всеукраїнського об'єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців у сфері оцінки та землеустрою України», почесного члена Королівського інституту сертифікованих сюрвейєрів (Лондон) Людмили Туровської. І попросили її насамперед прокоментувати ось такий лист із редакційної пошти, який безпосередньо стосується теми.
"Дорога редакціє! У мене виникла критична ситуація. Після падіння на слизькому тротуарі минулої зими в мене тріснула колінна чашечка, тому я перенесла декілька складних операцій і нині ледь ходжу. Допомогти мені нікому, бо декілька місяців тому помер від швидкоплинного раку мій чоловік. Зрозуміло, що за таких умов я не можу обробляти свою дачу і хочу її продати. Але як мені це зробити. коли тепер виникла така проблема з отою податковою оцінкою майна? У мене на дачі стоїть невеличка будова, якщо так можна назвати обкладений цеглою металевий вагончик. Де мені його оцінювати? Куди йти? Назвіть у Рівному адресу, куди я маю звернутися. Чи є така адреса взагалі, бо я чула, що в Рівному жодній структурі не довірили таку оцінку, тому потрібно звертатись аж до Києва? А як мені туди добратися з моєю хворою ногою?
З повагою - Віра Федорчук, пенсіонерка
Працівник редакції, аби допомогти нашій читачці, зайшла на офіційний сайт Фонду держмайна України і передзвонила до деяких зареєстрованих в реєстрі новостворених «податкових» оціночних фірм. В «Товарній біржі» на вул. Мазепи відповіли, що «оцінку на разі не проводимо», в ТОВ «М Консалтинг», що «будемо знати тільки через тиждень, чи будемо робити оцінку». В ТОВ «КЦ «Столиця» оцінювач Галина відповіла, що оцінкою не займається, а в ТОВ «Оцінювання нерухомості» сказали, що «оцінку не проводять».
- Людмило Валентинівно, а чи можете ви загалом охарактеризувати ситуацію? Що відбувається?
- 1 серпня 2013 року в Україні впроваджено обов’язкову оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
- Чому чиниться такий шалений опір діючих сертифікованих оцінювачів нововведенням в оцінці для цілей оподаткування ?
- Тому, що процедура впровадження системи оцінки супроводжувалась численними порушеннями конституційних основ правового господарського порядку в Україні та принципів господарювання, в тому числі щодо визнання усіх суб'єктів рівними перед законом, забезпечення державою захисту конкуренції у підприємницькій діяльності, недопущення зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірного обмеження конкуренції та свободи підприємницької діяльності.
- А що дає підстави для таких висновків?
- Навіть поверховий аналіз деяких фактів з процедури впровадження системи свідчить, що зусиллями Фонду держмайна України було створено потужну корупційну схему, основна мета якої не створення цивілізованої системи оподаткування майна, не наповнення державного бюджету, а спрямування грошових потоків в кишені певної групи осіб. Давайте порівняємо, що було, а що стало. Як супутник ринку майна, незалежна оцінка в Україні почала розвиватись в 90-х роках. Державних оціночних підприємств тоді не було. Створювалась оцінка за ініціативи і за гроші не держави, а пересічних громадян: науковців, фахівців з технічних, природничих та економічних галузей.
До введення так званої податкової оцінки, тобто до 1 серпня 2013 року, в Україні було зареєстровано Фондом держмайна більше 10000 оцінювачів, які працювали в майже 6000 оціночних підприємств.
Сьогодні певна група осіб хоче прибрати до рук цю розгалужену галузь. Для цього як інструмент використовують державну структуру - Фонд держмайна України.
- Таку спробу, здається, вже робили?
- Справді. У червні 2012 року подібна схема протрималась 9 днів. Протягом цього періоду хазяїн ввів на ринок всього 12 фірм, які були спеціально створені під схему. Тоді вартість оціночних послуг піднялась до 20000 гривень.
Якщо сьогодні ця схема продовжуватиме працювати, то на ринку залишиться всього 5 відсотків суб’єктів оціночної діяльності. А це значить, що не буде конкуренції, і з першого лютого монополісти піднімуть ціни на послуги з оцінки в декілька разів. Постраждають в першу чергу споживачі оціночних послуг – рядові люди.
- А чому Фонд держмайна не хоче використати досвід нині діючих на цьому ринку структур, наділивши їх новими повноваженнями?
- Фонд держмайна свідомо створив «закритий клуб податкових оцінювачів» і видав сертифікати суб’єкта оціночної діяльності лише тим, хто підписав ліцензійні договори з єдиною, обраною Фондом, приватною структурою – з ПОГ «Український інститут управління якістю в оціночній діяльності». За ліцензійним договором «податкові» оцінювачі повинні сплачувати своїм хазяям через так званий «інститут» 80% від вартості оціночних послуг. Цей приватний інститут з сумнівною біографією, розташований у приміщенні супермаркету, ніколи не здійснював навчальної діяльності. Та Фонд без конкурсних процедур і перевірки обрав за еталон комп’ютерну програму саме цього приватного інституту і завзято захищає саме його інтереси, а інших розробників програм Фонд не визнає. Тобто тепер приватна компанія володіє монопольним правом формувати цілий сегмент дохідної частини бюджету України.
- Тоді варто поспівчувати бюджету України…
- Мало того, Фонд у червні цього року спеціально під шахрайську схему приймає наказ «Про затвердження Порядку роботи атестаційно-рецензійної комісії», яка вирішує, якій господарській структурі видавати сертифікат, а якій ні. Згідно з цим документом до складу атестаційно-рецензійної комісії входить керівник організації, яка стала засновником вище названого приватного «інституту», який отримує від оціночних наймитів данину. Тобто бачимо явну корупційну схему: по-перше, Фонд насаджує і обирає за еталон програму єдиного приватного підприємства – «інституту»; по-друге, вводить в комісію Фонду держмайна засновників приватного інституту, і по-третє, засновники приватного інституту в комісії Фонду приймають рішення про видачу сертифікатів тільки тим претндентам, які підписали ліцензійний договір і платять приватному «інституту» 80% оброку, а іншим відмовляють у видачі сертифікатів.
Висновок: при отриманні всього 20% від оціночних послуг наймити з 1 лютого однозначно піднімуть ціни в декілька раз. І знову постраждає споживач…
- Людмило Валентинівно, а правда, що тепер ніхто не оглядатиме майно, яке треба оцінити, а сам власник буде описувати його оцінювачеві по телефону?
- Правда. Розробники схеми відмовились від огляду майна. Інформацію про об’єкт оцінки оцінювач буде отримувати або по телефону, або по скайпу, або по пошті від замовника. І тепер вся відповідальність за достовірність інформації перекладається з оцінювача на замовника. Але ж замовник не є фахівцем з оцінки чи з будівництва і може навмисно чи ненавмисно надати спотворені дані про матеріал конструктивів будинку, технічний та фізичний стан квартири, інженерне обладнання, тощо. Як наслідок, отримана вартість об’єкта буде орієнтовною, приблизною, та не матиме нічого спільного з реальністю.
- А якщо квартиру чи дім оцінять дорожче, ніж її можна продати?
- Якщо оціночна вартість складе величину, більшу, ніж ринкова вартість майна, тоді продавцям такого майна доведеться платити необґрунтовано завищений податок. Якщо ж оціночна вартість виявиться нижчою, ніж ринкова, це призведе до зменшення надходжень до бюджету.
- Важко уявити, як це буде відбуватися реально: це ж, мабуть, треба буде годину-дві описувати телефоном для оцінювача свою квартиру чи хату. А як потім отримати оцінку? І що робити, коли вона викликає сумніви?
- Передбачено, що сидячи в кабінеті, оцінювач отримує від замовника, наприклад, по телефону, інформацію про майно, яка між іншим займає три сторінки тексту. (Цікаво скільки буде коштувати така телефонна розмова?) Потім передає замовнику, наприклад, електронною поштою (вони, мабуть, думають, що цей зв'язок є у кожної бабці в будь-якому селі), для оплати рахунок-договір. Після підтвердження замовником оплати, оцінювач передає на Київ анкету про майно. У Києві в центрі вставлять дані в програму і отримають сумнівний результат. Потім звіт перешлють оцінювачу. Оцінювач звіт, який не робив, підпише і перешле поштою клієнту. Я пропустила ще одну середню ланку перед підписом оцінювача, коли документи передаються Замовнику для підписання ним звіту.
- Схоже, що ця схема створювалась на хвору голову.
- Зрозуміло, що податкова оцінка нового зразка буде низької якості, і перевірити її достовірність споживачу буде майже не можливо. Схвалена ФДМУ програма видає одну сторінку (табличку) без підтверджуючих пояснень і розрахунків. І одночасно з її отриманням споживач підписує у висновку звіту фразу: «…претензій до СОД не маю, жодної шкоди та збитків мені не завдано».
- Можливо, розробники схеми мали намір спростити людям бюрократичні процедури? Нікуди не треба йти, поговори собі по телефону та й усе.
- Я чула виступ голови ФДМУ Рябченка на брифінгу, де він сказав наступне: «Ми хочемо розвести оцінювача і замовника». Що ж, Фонд держмайна «розвів» всю Україну. За його посібництвом відбулось збагачення приватних структур: спочатку шалені гроші (більше 10 млн. грн.) за непотрібне навчання «податкових» оцінювачів отримали приватні навчальні заклади, потім по 80% від обсягу оціночних послуг будуть постійно отримувати розробники шахрайської схеми через приватний «інститут», а держава отримає не просто мильну бульбашку, а безліч ошуканих громадян, які завтра підуть за захистом своїх прав у суди.
- Невесела перспектива. Але давайте проллємо світло ще на таке конкретне запитання: чи є сьогодні дійсними оціночні звіти, виконані у вересні чи жовтні цього року?
- Звіти про оцінку, що проведені до 1 листопада 2013 р. діючими суб’єктами оціночної діяльності можуть використовуватися до 1 лютого 2014 року, якщо в них інше не прописано.
- Чи мають право «податкові» оцінювачі визначати вартість майна для інших цілей ніж оподаткування (приватизації, застави, виконавчого провадження тощо)?
- Податкові оцінювачі мають право оцінювати майно тільки для цілей оподаткування. Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012-2014 роки» оцінка для оподаткування є виключним видом діяльності. Тобто «податкові» оцінювачі не мають право виконувати оцінку для приватизації, для іпотеки, для виконавчого провадження тощо. Таку оцінку виконують, як і виконували раніше, діючі сертифіковані оцінювачі.
- Чи мають право «податкові» оцінювачі визначати вартість майна при даруванні чи при отриманні спадщини?
- Оцінку для дарування і отримання спадщини «податкові» оцінювачі виконувати не можуть. ЇЇ виконують діючі оцінювачі.
Спілкувалась Людмила Мошняга
Вріз: Фонд державного майна України «допустив» до оцінки майна для цілей оподаткування 319 господарських структур, що становить 5% від 5806 діючих суб’єктів з надання оціночних послуг. З 319 «допущених» - 240 (75%) до цього ніколи не здійснювали оціночну діяльність.
Вріз2: Вартість квартири, визначена «податковим» оцінювачем, може відрізнятися від тієї, яка буде внесена в договір купівлі-продажу. Але податок українці у будь-якому випадку платитимуть з ціни, яка буде не нижче тієї, яку виставить «податковий» оцінювач. Наприклад, квартиру оцінили в 150 тис. грн. При цьому людина, фактично продає цю нерухомість за 100 тис. грн., що і прописано в договорі купівлі-продажу. Податок же продавець все одно заплатить з більшої суми в 150 тис. грн., яку визначив «податковий» оцінювач.
Grey Horse
Сообщения: 5937
Откуда: Центральное Правобережье
Добавлено:
Вс, 17 Ноя 2013 07:12
Все то же.
Все правильно, но меня терзают смутные сомнения...
Кто это все читает и смотрит, кроме нас самих и еще достаточно узкого круга заинтересованных пользователей, которые вышли на эти первоисточники практически случайно?
_________________ Две тени врезались в пространство. Путь открыт.
И вечность искрами летит из-под копыт...
(С) Шарль Бодлер
MG
Сообщения: 233
Добавлено:
Вс, 17 Ноя 2013 10:21
Grey Horse писал(а):
кроме нас самих
О ситуации знают много моих знакомых, очень далёких от оценки. Всё таки читают люди. Вот читают ли те от кого решение вопроса зависит? Может и нет, будем надеяться, что им подскажут.
Не следует провоцировать конфликт - от поведения нотариусов зависят только сами нотариусы, Вам то что до этого?
Добавлено спустя 6 минут 37 секунд:
Moderator11 писал(а):
Интервью в газете "7 днів"
вместо поиска бумаги по-мягче лучше бы договорились с кем-нибудь и поставили у себя формы на ОКНО - чтобы бабушкам помогать в новом разделе "Тимуровцы".
Филин Андрей Ведущий Филин
Возраст: 44
Сообщения: 5034
Откуда: Киев
Добавлено:
Вс, 17 Ноя 2013 16:12
Novicheck писал(а):
Юта писал(а):
у нотариусов тоже своя война
Не следует провоцировать конфликт - от поведения нотариусов зависят только сами нотариусы, Вам то что до этого?
то же что и им до нас - нет никакого дела, а также можно не обращать внимания вообще ни на что... и правда, чего это мы должны чьи-то проблемы обсуждать, решать, помогать.
"Поддерживаю" вас целиком и полностью - забить на все и не обращать внимания - это лучшая тактика, 70% (если не сказать 90%) оценщиков забили даже на собственную профессию. Это подтверждается прошлогодним съездом, приехала 10-ая часть, остальным видимо пофиг (за редким исключением тех, кто действительно имел серьезную причину не ехать).
Дальше больше - будете проходить мимо старушки у которой будущий президент шапку сорвет и даже не обратите внимания. Так держать...
Novicheck писал(а):
Moderator11 писал(а):
Интервью в газете "7 днів"
вместо поиска бумаги по-мягче лучше бы договорились с кем-нибудь и поставили у себя формы на ОКНО - чтобы бабушкам помогать в новом разделе "Тимуровцы".
это вообще не понял, поясните, пожалуйста, что сделать лучше?
_________________ Желай большего, мечтай о невозможном.
Everything is possible!
Просимо поширити (в тому числі - через соцмережі).
Grey Horse
Сообщения: 5937
Откуда: Центральное Правобережье
Добавлено:
Вс, 17 Ноя 2013 16:43
Филин Андрей писал(а):
это вообще не понял, поясните, пожалуйста, что сделать лучше?
Уважаемый коллега Филин Андрей,
присмотритесь повнимательнее, с кем Вы дискутируете (начиная с
Novicheck 5.06.2012 г. писал(а):
В конце прошлой недели получил сертификат СОД по налоговой оценке как СПД и сразу заказ на оценку квартиры. Объекты - сравнения все одной площади и в одном доме с моим, но ремонт разный. Там от министров и до сварщиков народ живёт, так сложилось. С рыночной стоимостью всё понятно за 10 лет упорного оценочного и риелторского труда. А вот какую мне принимать "оценочную" стоимость, когда и мой клиент своим карманом на министра не тянет?
и заканчивая последним десятком сообщений)... ну, и сами решение принимайте. О целесообразности.
_________________ Две тени врезались в пространство. Путь открыт.
И вечность искрами летит из-под копыт...
(С) Шарль Бодлер
Последний раз редактировалось: Grey Horse (Вс, 17 Ноя 2013 17:15), всего редактировалось 1 раз
Юта
Сообщения: 1692
Добавлено:
Вс, 17 Ноя 2013 16:47
Филин Андрей писал(а):
Novicheck писал(а):
Moderator11 писал(а):
Интервью в газете "7 днів"
вместо поиска бумаги по-мягче лучше бы договорились с кем-нибудь и поставили у себя формы на ОКНО - чтобы бабушкам помогать в новом разделе "Тимуровцы".
это вообще не понял, поясните, пожалуйста, что сделать лучше?
Филин АндрейВас реально интересуют разъяснения Novicheck по данному вопросу?
Насчет того, что происходит у нотариусов - реально просматриваются параллели с оценкой - не находите? Наглядова рада- Нотариальная палата, попытки "отжима" "старых" спецов, перенаправление финансовых потоков... Вроде в ближайшее время планируется внеочередной съезд нотариусов. Так сложилось, что мы с ними оказались так сказать, смежниками,и претензии к Минюсту есть и у нас, и у них. Может, получится найти общие точки- гуртом,как говорится, "і батька легше бити"
Novicheck Гость
Добавлено:
Вс, 17 Ноя 2013 17:08
Grey Horse писал(а):
В конце прошлой недели получил сертификат СОД
Ага!!! Вот в чем дело - это не моё сообщение - спросите у модератора каким образом ко мне попал аккаунт. Вы реально меня за кого-то не того принимаете но может это к лучшему
Филин Андрей писал(а):
это вообще не понял, поясните, пожалуйста, что сделать лучше?
ну чего же тут непонятного, вроде разумные же люди - оснащаете ОКНО стандартными формами (или я чего-то не понимаю или они не у всех стандартные?) и помогаете проблемным клиентам из отдаленных районов с неразвитой инфраструктурой получить услугу по Вашей специальности.
Добавлено спустя 5 минут 12 секунд:
кстати, у меня тоже есть сайт и я надеюсь, что в дальнейшем Вы поделитесь рецептом как это проще сделать.
Учителя, врачи, инженеры, технологи... оценщики, нотариусы, адвокаты... "Список Шиндлера". И повсеместно во главе наступления - профильные министерства и ведомства. А за испуг - саечка.
А вообще-то у меня складывается впечатление, что существует некий план. План на возврат работоспособного населения в производственную сферу. Рабочих не хватает, можновладцы периодически говорят о том, что надо профориентирование среди молодежи изменить - основной упор на рабочие специальности ( по системе ПТУ), очень много юристов, экономистов и пр. развелось, работать некому. Помните? «В СССР существует два класса — рабочий и крестьянский. А еще "прослойка" — интеллигенция».
А вообще-то у меня складывается впечатление, что существует некий план. План на возврат работоспособного населения в рабочую сферу. Рабочих не хватает, можновладцы периодически говорят о том, что надо профориентирование среди молодежи изменить - основной упор на рабочие специальности ( по системе ПТУ), очень много юристов, экономистов и пр. развелось, работать некому. Помните? «В СССР существует два класса — рабочий и крестьянский. А еще "прослойка" — интеллигенция».
Для возврата в рабочую сферу нужны рабочие производственные мощности, ресурс, сбыт и план производства. Это не о нашей территории. А то что они говорят... - работа у них такая, Родину говорить.
Насчёт судов, - очень толково подмечено. Скорее всего - "аппьятьриформа", и перепутаница в юрисдикции "внезапно" приведёт к коллапсу системы на какое-то время. Со всеми вытекающими. Жаль.
Следующая тема Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы Вы не можете отвечать на сообщения Вы не можете редактировать свои сообщения Вы не можете удалять свои сообщения Вы не можете голосовать в опросах Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме Вы не можете скачивать файлы в этом форуме