я Вам в личку брошу заготовку, потому что размещу ее в лучшем случае только завтра
_________________ Lieber Gott… mach mich hart, für diese Welt (с)Wolfsheim
СИМа
Сообщения: 3604
Добавлено:
Пт, 22 Ноя 2013 12:10
и мне
_________________ "...чтобы побеждало зло, достаточно добрым людям ничего не делать". 100% - все зависит от нас, от нашей позиции и отношения к происходящему.
Forto4ka
Сообщения: 200
Добавлено:
Пт, 22 Ноя 2013 12:22
Спасибо, здорово!
Gorets33 Гость
Добавлено:
Пт, 22 Ноя 2013 15:27
Forto4ka писал(а):
З огляду на вищевикладене, висновок про нерозповсюдження дії Постанови КМУ №231 на випадки дарування та спадкування майна, є необгрунтованим.
ПС Это выводы одного частного нотариуса, но другие нотариусы заинтересованы опровергнуть это мнение и просят помочь это сделать.
Честно говоря, удивила позиция данного нотариуса. Он ведь, кроме того,что нотариус, еще и ЮРИСТ. Во всяком случае, должен быть им...
Читаем Порядок:
1. Цей Порядок визначає механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, з метою обчислення доходу платника податку - фізичної особи від продажу (обміну) та іншого доходу такого платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого та рухомого майна (крім випадків його успадкування та дарування), а також обчислення суми державного мита, податків та інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Вполне четко написано, что данный Порядок распространяется на все налогообложение, на все виды обязательных платежей, кроме тех, что возникают при операциях дарения и наследования. Потому, что в статье, в которой указывается сфера применения данного Порядка, четко указано, что на сделки дарения и наследования данный Порядок ВООБЩЕ не распространяется! Ни в какой его части! Следовательно, субъекты хозяйствования, получившие Сертификат СОД в соответствии с данным Порядком - просто не имеют права делать отчеты для сделок дарения и наследства. Налоги и другие обязательные платежи здесь ни при чем! Именно потому, что сами СЕРТИФИКАТЫ по этой Постанове не распространяются на данный вид сделок, поскольку на этот вид сделок не распространяется ВСЯ Постанова!
Как здесь можно трактовать иначе? Это ж какую фантазию нужно иметь,чтобы умудриться в четко прописанном исключении вычитать что-то иное?
vWv
Сообщения: 123
Добавлено:
Пт, 22 Ноя 2013 23:56
Gorets33 писал(а):
Это ж какую фантазию нужно иметь,чтобы умудриться в четко прописанном исключении вычитать что-то иное?
1000 %
Вячеслав
Сообщения: 730
Откуда: Харьков
Добавлено:
Сб, 23 Ноя 2013 00:14
Forto4ka писал(а):
ВИСНОВКИ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛОЖЕНЬ ПОРЯДКУ,
ЗАТВЕРДЖЕНОГО ПОСТАНОВОЮ КМУ №231 від 04.03.2013 року
Проведений аналіз положень діючого законодавства дозволяє зробити висновок про те, що нотаріус зобов’язаний вимагати звіт про оцінку нерухомого майна, проведену відповідно до Порядку, затвердженого Постановою КМУ №231 від 04.03.2013 року, в усіх випадках посвідчення угод щодо відчуження нерухомого майна( в т.ч. дарування), а також під час оформлення спадщини. Це підтверджується наступним.
Так, відповідно до п. 3) ч.2 Постанови КМУ №231 (із змінами, внесеними Постановою КМУ №501 від 01.08.2013 р) з 01 листопада 2013 року під час визначення розміру податку та/або нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, застосовуються лише звіти про оцінку, що проведена відповідно Порядку, затвердженого цією постановою.
Тобто, використання нотаріусом будь-яких інших звітів про оцінку нерухомого майна, в тому числі проведених суб’єктами оціночної діяльності за спеціалізаціями 1.1-1.7 в межах напряму 1 і спеціалізаціями 2.1 та 2.2 за напрямом 2, на даний час законодавством не передбачено.
Крім того, відповідно до п.1 Порядку він є обов’язковим для застосування в двох випадках (або ж з двох підстав), а саме під час проведення оцінки:
1) для цілей оподаткування (перша підстава);
2) для цілей нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (друга підстава).
Якщо наявна хоча б одна із вищезазначених підстав, проведення оцінки відповідно до Постанови №231 є обов’язковим.
Що стосується застосування Постанови №231 під час посвідчення договорів купівлі-продажу(міні) нерухомого майна, то тут в нотаріусів питань майже не виникає.
В той же час дискусії ведуться навколо питання чи потрібно вимагати звіт про оцінку, проведну відповідно до Постанови КМУ №231, у разі оформлення договорів дарування та при оформленні спадкових прав на нерухоме майно. Оскільки під час нотарільного посвідчення договорів дарування, як для державного, так і для приватного нотаріуса необхідним є визначення ставки державного мита(тобто наявна друга підстава), відповідно нотаріус має вимагати для такого визначення звіт про оцінку, проведену відповідно до Постанови №231.
Те ж стосується і оформлення спадщини, навіть в разі її оподаткування за нульовою ставкою. На перший погляд може здаватись, що в даному випадку оцінки не потрібно, оскільки немає ні першої підстави (адже ставка державного мита фіксована - 17 грн.), ні другої підстави (оскільки податок не сплачується).
В той же час з точки зору податкового законодавства існує суттєва відмінність між доходом, який не оподатковується(наприклад п.172.1 ст.172 ПКУ), та доходом, який оподатковується за нульовою ставкою, але все ж оподатковується. Так в п.174.2 ст.174 ПКУ чітко визначений перелік об’єктів спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою. Тобто у випадку оформлення будь-якої спадщини (навіть з нульвою ставкою податку) формально наявна перша підстава застосування звіту про оцінку за Постановою КМУ №231 – «для оподакування». Крім того, затверджені МЮ України форми свідоцтв про право на спадщину передбачають зазначення в їх тексті вартості спадкового майна.
Що стосується висновку Фонду держмайна України про те, що дія постанови КМУ №231 не розповсюджується на оцінку нерухомого та рухомого майна у випадку його спадкування та дарування, то тут необхідно виходити з наступного.
Як зазначено в частині 2 пункту першого Порядку він є обов’язковим для застосування під час проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Виключення щодо застосування Порядку встановлені в ч.2 п.2 і стосуються вони лише рухомого майна у вигляді легкового автомобілю, мотоциклу, мопеду, у випадку коли дохід особи, що відчужує такі об’єкти, не підлягє оподаткуванню.
В п.1 Порядку зазначено, що він визначає механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей оподаткування з метою:
1) обчислення доходу платника податку – фізичної особи від продажу(обміну);
2) обчислення іншого доходу такого платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого та рухомого майна(крім його успадкування та дарування);
3) обчислення суми державного мита, податків та інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
Тобто, словосполучення «крім випадків його успадкування та дарування» стосується лише обчислення доходу від вказаних операцій, але воно не стосується обчислення суми податків та інших обов’язкових платежів в разі нотаріального оформлення договорів дарування або видачі свідоцтва про право на спадщину, а тому в цих випадках нотаріуси мають застосовувати звіти про оцінку, проведену відповідно до Постанови КМУ №231.
Як зазначалось вище, відповідно до п.174.2 ст.174 ПКУ оподатковується не дохід від спадщини, а саме об’єкти спадщини. При цьому вони не є такими, що не оподатковуються взагалі, а таким, що оподатквуються за нульовою ставкою податку.
Що стосується дарування, то звіт про оцінку в даному випадку застосовується не для визначення доходу від отримання подарунку, а для визначення ставки обов’язкового платежу, а саме державного мита.
З огляду на вищевикладене, висновок про нерозповсюдження дії Постанови КМУ №231 на випадки дарування та спадкування майна, є необгрунтованим.
ПС Это выводы одного частного нотариуса, но другие нотариусы заинтересованы опровергнуть это мнение и просят помочь это сделать.
Это фигня и юридическое убожество. Написавший этот опус, пусть внимательно прочтет п.1 Постановления 231. (случаи, на которые распространяется само действие Постановления 231). Кто не может внимательно читать растолкую позже.
Добавлено спустя 28 минут 21 секунду:
Кварк
Кстати, Вы писали про аудит. Есть заказ: привести бухгалтерский учет ПАО в соответствие с Международными стандартами. Если заинтересует этот вопрос, могу завтра уточнить.
Еще раз, с Уважением.
GЛариса
Сообщения: 176
Добавлено:
Пн, 25 Ноя 2013 17:16
Переговорила с 5 нотариусами (частными и государственным). Разъяснения от минюста так и нет. Вчера одному частному нотариусу позвонил НО сказал что программа работает, а в случае наследства обязательный запрос от нотариуса на проведение оценки, т.е. и в этом случае они готовы делать оценку. Нотариусы согласны что П231 на наследство и дарение не распространяется.
И получается: уже НО делают оценку текущей датой, а мы обычные не делаем оценку наследства и дарения текущей датой, потому что нотариусы не берут такие отчеты (а может кто то сделал текущей?). А если будем делать текущ.датой значит признаем действие П231.
Завтра отнесу этим нотариусам разъяснение Лукаш и разъяснение ФДМУ. Может стоит всем нам разнести нотариусам разъяснение Лукаш (возможно не все нотариусы его читали), в нем сказано что новые направления не могут делать оценку для наслед. и дарения. Даже если учесть что ФДМУ для нотариусов не указ но должны же они задуматься о правомерности таких оценок.
Gorets33 Гость
Добавлено:
Пн, 25 Ноя 2013 17:29
GЛариса писал(а):
И получается: уже НО делают оценку текущей датой, а мы обычные не делаем оценку наследства и дарения текущей датой, потому что нотариусы не берут такие отчеты (а может кто то сделал текущей?). А если будем делать текущ.датой значит признаем действие П231.
Признавать-то П231 мы вынуждены. Уже хотя бы потому, что ее признают нотариусы. Что касается оценки для наследства - то уже большая часть харьковских нотариусов вполне спокойно принимает отчеты текущей датой.
galswit Moderator
Сообщения: 945
Откуда: Львів
Добавлено:
Пн, 25 Ноя 2013 17:30
Я пишу текущей датой после первого. Конечно часть нотариусов уходит, но другая часть-то работает с нами.
Хто хочет в Европу должен работать по-европейски..... И зто надо начинать с себя......
Евгения
Возраст: 43
Сообщения: 193
Откуда: Киев
Добавлено:
Пн, 25 Ноя 2013 17:35
GЛариса
Я говорила с нотариусами у нас (Переяслав-Хмельницкий). Они говорят, что по результатам семинара они могут принимать от нормальных оценщиков отчеты в случае дарения и наследства. Только с сожалением сказали, что нету официального разъяснения и что могут все изменить. Заказов пока не было
_________________ Lieber Gott… mach mich hart, für diese Welt (с)Wolfsheim
СИМа
Сообщения: 3604
Добавлено:
Пн, 25 Ноя 2013 17:47
Сегодня целый день звонил надоедливый молодой человек. Необходима оценка для вступления в наследство дата оценки 2002год. Последний раз звонил минут 15 назад, сказал что троешников в городе мало, никто оценку на 2002год делать не будет. А нотариус сказала искать простого оценщика и уговаривать на оценку октябрем ( запрос она перепишет). Не ну как вам эти законопослушные ????
Я ответила, что с государством не играю в азартные игры, хотя и теряю деньги, но не предаю профессию. Может и пафосно звучит, может и наплевать человеку на мою позицию,а как-то на душе тошо стало. В конечном итоге за всех хлебает сполна наследник .
_________________ "...чтобы побеждало зло, достаточно добрым людям ничего не делать". 100% - все зависит от нас, от нашей позиции и отношения к происходящему.
Gorets33 Гость
Добавлено:
Пн, 25 Ноя 2013 18:12
СИМа писал(а):
В конечном итоге за всех хлебает сполна наследник .
Вообще-то, хлебает не только наследник... Нотариус тоже, явно, не очень хочет терять деньги...
Собственно, это как раз то, о чем говорилось в последних числах октября: не стали бы ВСЕ делать задним числом - представляете сколько народу уже добавилось бы на сторону оценщиков? И наследники, и нотариусы... Увы, нереально...
rumon
Сообщения: 901
Добавлено:
Пн, 25 Ноя 2013 18:16
Gorets33 писал(а):
Признавать-то П231 мы вынуждены. Уже хотя бы потому, что ее признают нотариусы. Что касается оценки для наследства - то уже большая часть харьковских нотариусов вполне спокойно принимает отчеты текущей датой.
А как у Вас обстоят дела с оценкой земли и мнением нотариусов по этому вопросу?
Gorets33 Гость
Добавлено:
Пн, 25 Ноя 2013 18:21
rumon писал(а):
Gorets33 писал(а):
Признавать-то П231 мы вынуждены. Уже хотя бы потому, что ее признают нотариусы. Что касается оценки для наследства - то уже большая часть харьковских нотариусов вполне спокойно принимает отчеты текущей датой.
А как у Вас обстоят дела с оценкой земли и мнением нотариусов по этому вопросу?
Не знаю. Землей не занимаюсь, поэтому и не узнавал, и не интересовался.
С.Д.
Сообщения: 125
Откуда: Донбасс
Добавлено:
Пн, 25 Ноя 2013 18:46
землю на продажу ценила 15.11.13., частный нотариус позвонила, сказала не имею права, однако на мой вопрос "Закон не отменен, дайте официальный отказ", сразу отчет приняла, сделку сделала. Через день позвонила нотариусу, ответ был- у НО нет лицензии Держкомзема и сертификатов. Получается НО не делают оценку земли?
Следующая тема Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы Вы не можете отвечать на сообщения Вы не можете редактировать свои сообщения Вы не можете удалять свои сообщения Вы не можете голосовать в опросах Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме Вы не можете скачивать файлы в этом форуме