zanoza, т.е., насколько я понимаю, вас все устраивает?
- в общем да. у нашей фирмы в городе сложилась определенная репутация, с банками мы работаем стабильно и вроде бы нормально, имеем заказы и не только от банков, но залоги - 60-70%.
у меня есть в городе коллеги, которые работают "под заказчика". город маленький, все об этих оценщиках знают. когда людям надо одно, идут к ним. когда надо другое - идут к нам. знают и банкиры, знают и клиенты. но я бы не желала своим коллегам, работающим "под заказчика", лишения сертификата. им тоже надо кормить семьи. а рыло в пуху, извините, у каждого оценщика по тем или иным причинам хоть раз в жизни да было.
это мой ответ и froloff на его:
Цитата:
и тенью ложится на остальных оценщиков. и рынок перекашивает в сторону тех, кто все подряд подписывает.
рынок никуда не перекашивает, он самая саморегулируемая система. да, неприятно бывает брать в руки отчет "заказной" - но если он кому-то нужен, то ниша заказной оценки пустовать никогда не будет.
и "заказных" оценщиков как правило ниоткуда никогда не выгоняют. у нас вот сейчас даже наоборот - банк, недовольный тем, что мы "мало оцениваем, не хватает людям на взнос", аккредитовывает общеизвестно "заказного" оценщика.
Юрий Андрусенко
Сообщения: 912
Откуда: Херсон
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 18:59
"Сегмент рынка"... Вже задрали, їй богу! Як ви вже задрали своїм "сегментом" незалежних оцінювачів! Чуваки, відкочувати банку - це одне, а виконувати незалежну оцінку на вільному конкурентному ринку - зовсім інше. Про своїх "колєг" дізнаєтеся більше. Незабаром.
З повагою, Ю.Андрусенко
Юрий Андрусенко
Сообщения: 912
Откуда: Херсон
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 19:05
Між іншим, коли вже зачепило.
Заступнику Голови Ради
Українського товариства оцінювачів Лебідь Н.П.
Україна, 73000, м.Київ, вул.Кутузова, 18/7, к.120
Шановна Наталія Петрівна!
Як правник і як суб’єкт оціночної діяльності, не можу залишити без уваги Концепцію змін до законодавства з питань оцінки майна та професійної оціночної діяльності. Шкодую, що не встигаю надати рекомендації щодо зазначеної концепції у визначений Вами термін, тобто до 31 січня 2008 року. Та з урахуванням загального терміну обговорення (з початку грудня 2007 року до кінця січня 2008 року) насмілюся зауважити, що сам формат обговорення, м’яко кажучи, носить недемократичний характер. Отож, почнемо з подачі інформації. Тобто, з відсутності самої подачі – ніхто ні зким нічого не обговорював. Яким чином інформована оціночна спільнота щодо даної концепції? Особисто я дізнався про неї випадково сьогодні, оглядаючи веб-портал vikno.com.ua, є ще викладка на сайті УТО. Джерела інтернет за українським законодавством не є засобами масової інформації. Себто це означає, що більшість оцінювачів в Україні взагалі не знають про намічені реформи. Тепер, власне до сутності реформування. У концепції зазначається мета змін до законодавства з питань оцінки майна та професійної оціночної діяльності, тож я пропоную перелічити складові цієї самої мети і замислитись над їх змістом. Отже, першою метою змін є „гармонізація законодавства про оціночну діяльність та інших актів законодавства, що є взаємопов’язаними”. Викладення носить загальний характер і не місттить якої-небудь конкретики щодо „гармонізації”. Зате дисгармонію створює нараз. Перелічення всіх „актів законодавства” не вкладеться у формат листа, тому зупинюся на найважливіших. Так, згідно зі ст.42 Конституції України, кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Згідно зі ст.3 Закону України „Про підприємництво”, підприємці мають право без обмежень приймати рішення і здійснювати самостійно будь-яку діяльність, що не суперечить чинному законодавству. Згідно зі ст.12 даного Закону, Держава гарантує всім підприємцям, незалежно від обраних ними організаційних форм підприємницької діяльності, рівні права і створює рівні можливості для доступу до матеріально-технічних, фінансових, трудових, інформаційних, природних та інших ресурсів. Маю запитання до Комітету з питань законодавства УТО: в чому полягає гармонізація Концепції змін з Конституцією України і Законом „Про підприємництво” у частині передбачення заборони на здійснення незалежної оцінки майна у формі цілісних майнових комплексів, часток (паїв, акцій) тощо (напрям 2) суб’єктами оціночної діяльності – фізичними особами-підприємцями? Аргументація щодо посередництва „нерідко” вказаних осіб з оцінки таких складних об’єктів є непереконливою. Напевне, повинні бути якісь інші причини. Та їх, на щастя не має. Переконаний, здоровий глузд профільних комітетів Верховної ради не допустить внесення Змін до Основного закону і верениці законів та підзаконних актів з метою „гармонізації” з особистими інтересами окремих представників оціночних лоббі.
Другою складовою мети декларується „усунення вимог щодо функціонування ринку оціночних послуг, які за час дії основних законів про оціночну діяльність не виправдали себе або застаріли”. Можливо, це питання членами Комітету з питань законодавства УТО вважається актуальним. На мій погляд, питання носить схоластичний характер і запропоноване з метою наповнення текстової основи Концепції, відволікаючи увагу дослідника від суті питання. А суть у наступному: маючи щире бажання усунути вимоги щодо функціонування ринку оціночних послуг, слід було б ініціювати внесення доповнень до Закону „Про оцінку майна...”, зазначивши заборону регулювання оціночної діяльності комерційними банками шляхом незаконної акредитації. Тут взагалі маємо місце зі звичаєвим правом, коли Закон і здоровий глузд проти, та дехто зверху „За”. До цього питання у Комітету цікавості з якоїсь причини немає.
Стосовно обов’язковості вступу до саморегулівної оціночної організації, хотів би нагадати шановному Комітету про існування Закону України „Про об’єднання громадян”. Ст.7 цього Закону проголошує: „ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об’єднання громадян. Належність чи неналежність до об’єднання громадян не
може бути підставою для обмеження прав і свобод або для надання
державою будь-яких пільг і переваг”. Я є членом УТО з 2004 року, і за власним досвідом мушу сказати, що волів би до практичних дій щодо захисту інтересів членів саморегулівної оціночної організації, ніж до декларування загальних визначень без конкретики дій.
З іншими складовими змін до законодавства маю погодитись. Варто тільки зберігати уважність, щоб за лозунгами удосконалення структури не маскувалися бажання задушити дрібний бізнес – дрібний за формою, а не за змістом. Основна проблема оціночної спільноти, мабуть, у тому й полягає, що дуже багато дрібних людей серед нас. А зростання професійне, духовне зростання за фальшивими лозунгами неможливе.
Шановна Наталія Петрівна! Переконаний, що превалюючою формою ведення оціночного бізнесу в Україні є підприємницька діяльність, що дозволяє оптимізувати оподаткування і працювати відкрито, без „чорних” бухгалтерій. У всякому випадку, щонайменше суб’єкт підприємницької діяльності має право на рівні умови праці поряд з іншими формами ведення господарської діяльності. Разом з тим, погодьтесь, що крупні консалтингові компанії займають свою особливу нішу у оцінці, лише частину з усіх багатовекторних її напрямків. Більше того, крупній компанії часто економічно недоцільно виконувати оціночні послуги, які підприємець виконає із зиском для себе і врешті-решт для Клієнта! Щодо відповідальності, всі ми звикли, що у великій родині ніхто ні за що не відповідає. Тут я приведу аналогію права: згідно із Законом України „Про нотаріат”, за збитки, вчинені приватним нотаріусом, відповідає приватний нотаріус усім своїм майном (як підприємець), а за збитки, вчинені державним нотаріусом при вчиненні ним нотаріальних дій, відповідальність несе... Держава! От і вирішуйте, хто насправді має бути відповідальнішим за свої дії. Сама форма ведення бізнесу, соціальна і економічна незахищеність спонукають Підприємця до максимальних зусиль з підвищення власного професійного рівня, самодисципліни і сумлінності. Отож, це з якого боку подивитися на підприємця-оцінювача. Держава гарантує всім рівні права, навіщо ж порушувати цю рівновагу? Хіба мало Крупним компаніям іміджового впливу на Клієнта або фінансових ресурсів? Здається, що так. Чи, може, це самонеповага? Невже хтось лестить собі у тому, що підприємець, вибачте, дурніший за керівника чи співробітника консалтингової групи? Чи взагалі хтось турбується про того самого Клієнта: а може, в нього теж є право вибору?
Зважаючи на викладені міркування, я просив би особисто Вас економити власний час на розробку Концепцій змін, лейтмотивом яких є поглиблення недобросовісної конкуренції і породження низки протиріч із законодавством України. Користуючись нагодою, докладаю до даного листа Відкритий лист до суб’єктів оціночної діяльності, підготований мною і направлений 28 лютого 2008 року до Регіонального відділення УТО у Херсонській області щодо незаконної акредитації суб’єктів оціночної діяльності у комерційних банківських установах. Прошу розглянути даний лист і запровадити суспільне обговорення з метою випрацювання правової позиції Українського товариства оцінювачів з даного питання. Про результати розгяду Відкритого листа прошу повідомити мене письмово.
…неплохое начало для общения на форуме
Юрий Андрусенко я бы попросил Вас меньше эмоций и оскорблений и больше конструктива!
_________________ "Все перемены, в натуре случающиеся, такого суть состояния, что сколько чего у одного тела отнимется, столько присовокупится к другому" М.Ломоносов
Hard_Pragmatic
Возраст: 53
Сообщения: 7195
Откуда: Kiev
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 19:11
Юрий Андрусенко писал(а):
Між іншим, коли вже зачепило.
Заступнику Голови Ради
Українського товариства оцінювачів Лебідь Н.П.
Україна, 73000, м.Київ, вул.Кутузова, 18/7, к.120
_________________ "Все перемены, в натуре случающиеся, такого суть состояния, что сколько чего у одного тела отнимется, столько присовокупится к другому" М.Ломоносов
rudge
Сообщения: 4973
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 19:19
Юрий Андрусенко
++++
Я не являюсь членом какой бы то нибыло СРО.
Поддерживаю Ваше мнение полностью.
Вот ссылка моих предложений. Просмотрите пожалуйста.
Файл до Н.П. не дошел там стоит защита от спама или мой email блокируется. Будет желание отправьте.
http://upload.com.ua/link/900160464
_________________ Век живи век учись, а ...................
Самая большая ошибка это боязнь совершить ее!
Афоризм
... Если вы хотите завести себе кровных врагов - возьмитесь с друзьями за общее дело ...
Юрий Андрусенко
Сообщения: 912
Откуда: Херсон
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 19:27
Не оскорбляйтесь. Нет такой цели и быть не может. Есть другое: стремление называть вещи своими именами. Все без исключения.
Юрий Андрусенко
Сообщения: 912
Откуда: Херсон
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 19:29
Спасибо, Рудж. Берегите себя. У человечества на одну надежду больше.
rudge
Сообщения: 4973
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 19:32
Мне то уж точно боятся нечего.
Оценкой занимаюсь в удовольствие.
_________________ Век живи век учись, а ...................
Самая большая ошибка это боязнь совершить ее!
Афоризм
... Если вы хотите завести себе кровных врагов - возьмитесь с друзьями за общее дело ...
cardinal Looking way
Возраст: 47
Сообщения: 71
Откуда: Киев
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 19:54
Уважаемый froloff, а не кажется ли Вам, что весь этот сыр-бор возник из-за названия?
/а если точней, то из-за присутствия в названии слова «банковской»/
_________________ aut viam inveniam aut faciam
Шевко
Возраст: 48
Сообщения: 422
Откуда: Одесса
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 19:55
zanoza писал(а):
рынок никуда не перекашивает, он самая саморегулируемая система. да, неприятно бывает брать в руки отчет "заказной" - но если он кому-то нужен, то ниша заказной оценки пустовать никогда не будет.
и "заказных" оценщиков как правило ниоткуда никогда не выгоняют. у нас вот сейчас даже наоборот - банк, недовольный тем, что мы "мало оцениваем, не хватает людям на взнос", аккредитовывает общеизвестно "заказного" оценщика.
Да, только вот одно но, один раз оценщики уже чуть не потеряли рынок оценки залогов (это когда отменили обязательную оценку), можем потерять и сейчас, когда акционеры банков начнут сталкиваться с большим количеством дутых оценок и проблемой реализации, тогда из внутренних регламентирующих документов банков может и потеряться требование оценки. И что тогда?
rudge
Сообщения: 4973
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 20:08
Шевко писал.
"можем потерять и сейчас, когда акционеры банков начнут сталкиваться с большим количеством дутых оценок и проблемой реализации, тогда из внутренних регламентирующих документов банков может и потеряться требование оценки." выделено мною.
Позвольте напомнить и в первую очередь банковским работникам.
РС определяется на ДАТУ оценки.
Че будет через энный период даже в банке не смогут предвидеть.
Проблема в том что если через энный период изменится коньюктура рынка и все шишки посыпятся на оценщиков. Мол они завысили и мы продать не можем.
Но пардон "кто не рискует тот не пьет шампанское"
Все видят только минусы. А почему молчат про плюсы. Ведь иногда рынок и в другую сторону поворачивается. Че тут банки не беспокоятся о потерях своих клиентов?
Похоже на двойные стандарты.
_________________ Век живи век учись, а ...................
Самая большая ошибка это боязнь совершить ее!
Афоризм
... Если вы хотите завести себе кровных врагов - возьмитесь с друзьями за общее дело ...
froloff Гетьман
Возраст: 58
Сообщения: 286
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 20:11
cardinal писал(а):
Уважаемый froloff, а не кажется ли Вам, что весь этот сыр-бор возник из-за названия?
Что Вы имеете ввиду? Что три дамы обозлились на меня и компанию? Несущественно. Я ответил громаде на все вопросы и представил все д-ты. Форум в целом не высказал противоречия созданию АСБОУ, это радует. Организация существует, стать СРО для нее не самоцель. Если те, кто вступят, решат, что надо регистриррооваться как СРО-будем регистрироваться. Решат, что не нужно - меня и это абчсолютно устроит.
Щодо назвы- я не вижу тут существенного противоречия логике и Закону. Минюст тоже не видит.
Не вижу проблемы. Или Вы что-то другое имели ввиду?
_________________ Осел - это такая лошадь. Только маленькая, как осел...
Шевко
Возраст: 48
Сообщения: 422
Откуда: Одесса
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 20:15
cardinal писал(а):
Уважаемый froloff, а не кажется ли Вам, что весь этот сыр-бор возник из-за названия?
/а если точней, то из-за присутствия в названии слова «банковской»/
На самом деле слово "банковская" - это лишь предлог. А вообще, если интересно, то могу ответить в личку, просто на этой ветке уже столько грязи вылилось, что просто не хотелось бы еще добавлять.
АСБОУ уже существует как общественная организация и это свершившийся факт и изменять название никто не будет (да и как мне кажется название не самое главное). Просто есть возможность попытаться что-то изменить. Поэтому и была создана эта ветка, и вообще - хотелось бы какого-то конструктива, а не просто слов.
froloff Гетьман
Возраст: 58
Сообщения: 286
Добавлено:
Вт, 08 Апр 2008 20:18
А если действительно сыр-бор в названии, то его и поменять можно.
_________________ Осел - это такая лошадь. Только маленькая, как осел...
Следующая тема Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы Вы не можете отвечать на сообщения Вы не можете редактировать свои сообщения Вы не можете удалять свои сообщения Вы не можете голосовать в опросах Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме Вы не можете скачивать файлы в этом форуме