Список форумов < О К Н О > Форум Клуба оценщиков
  Форум  •  Правила форума  •  Пользователи  •   FAQ  •  Поиск •   Календарь •   Регистрация  •   Профиль  •   Войти и проверить личные сообщения  •   Вход
 Новелы налогового кодекса: суб’єкт податкової оціночної діяльності, податкові оцінювачі та звіт про податкову оцінку майна Следующая тема
Предыдущая тема

Версия для печати
Начать новую темуЭта тема закрыта, вы не можете писать ответы и редактировать сообщения.
Автор Сообщение
Hard_Pragmatic



Возраст: 53
Сообщения: 7195
Откуда: Kiev
СообщениеДобавлено: Чт, 27 Янв 2011 15:44 Ответить с цитатойВернуться к началу

Lleyton писал(а):
то это считается одной сферой хоз. деятельности?

ну вот собственно и в этом тоже вопрос, кем или где очерчен круг этих сфер? Razz

_________________
"Все перемены, в натуре случающиеся, такого суть состояния, что сколько чего у одного тела отнимется, столько присовокупится к другому" М.Ломоносов
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
rudge



Сообщения: 4973

СообщениеДобавлено: Чт, 27 Янв 2011 17:02 Ответить с цитатойВернуться к началу

Сергей_К писал(а):


Ляпнула как всегда Пресс-служба ДПА http://www.sta.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=307618&cat_id=45661

Обсуждалось здесь http://sta.gov.ua/jforum/posts/list/33264.page

Мотивация ст. 177.8 НК

Цитата:
177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі  підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб’єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.


Спсибо, а то я не нашел.
Хотя и раньше в Законе о налогообложении физлиц кажись было такое
Но тут опять про "самозайняті особи" в разъяснении.

Цитата:
Так, між підприємствами та робітниками, які працюють з ними на постійній основі, укладалися договори (угоди), за якими здійснювалась оплата за виконані роботи, надані послуги самозайнятим особам (замість нарахування заробітної плати).


Хотя если честно то я согласен с ДПА

_________________
Век живи век учись, а ...................
Самая большая ошибка это боязнь совершить ее!
Афоризм
... Если вы хотите завести себе кровных врагов - возьмитесь с друзьями за общее дело ...
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
Lleyton



Возраст: 46
Сообщения: 190
Откуда: Днепропетровск
СообщениеДобавлено: Пт, 28 Янв 2011 08:58 Ответить с цитатойВернуться к началу

Когда предпринимателя могут признать наемным работником?

На этот вопрос редакция «Частного предпринимателя» получила ответ из ГНА Украины.

Цитата:
За інформацією Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України:

Договори з громадянами на використання їх праці можуть укладатися згідно з умовами трудового або цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов’язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ст. 903 ЦКУ).

Таким чином, на виконавця покладено обов’язок надати послугу (одноразово) і надано право на одержання відповідної плати за таку послугу, а замовник зобов’язаний оплатити таку одноразову послугу і наділений правом вимагати належного надання послуги з боку виконавця.

Тобто, за договором про надання послуг оплачується не процес праці, а його конкретний результат, який визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг).

Трудові відносини громадян регулюються, зокрема Кодексом законів про працю України, Законом України від 24.03.95 № 108/95-ВР „Про оплату праці” та іншими нормативними актами з цих питань.

Згідно зі ст. 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Відповідно до пп.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України (далі – Кодекс) заробітна плата для цілей розділу IV Кодексу - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Відповідно до п.177.8 ст.177 розділу IV Кодексу під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пп. 14.1.195 та 14.1.222 п.14.1 ст. 14 цього Кодексу.

Підпунктом 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Суб’єктами господарювання при мінімізації податків та зборів, зокрема, до Пенсійного фонду України, досить часто використовувалась схема перенесення податкових зобов’язань на фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Так, між підприємствами та робітниками, які працюють з ними на постійній основі, укладалися договори (угоди), по яким здійснювалась оплата за виконані роботи, надані послуги самозайнятим особам (замість нарахування заробітної плати).

З метою недопущення втрат бюджету Кодексом для самозайнятих осіб не передбачено можливості бути найманими працівниками в межах своєї господарської діяльності.

Враховуючи вищевикладене, підприємці не можуть бути найманими працівниками у випадках, коли вони виконують трудову функцію в межах своєї діяльності, тобто виконують на підприємстві функції, які є видами діяльності підприємця, зазначеними у реєстраційні картці при його державній реєстрації підприємцем або у Свідоцтві платника єдиного податку.

Також повідомляємо, що п.75.1 ст.75 Кодексу встановлено, що органи державної податкової служби мають право проводити, зокрема, фактичні перевірки, порядок проведення яких визначено у ст.80 Кодексу. При цьому, п.85.4 ст.85 Кодексу встановлено, що при проведенні перевірок посадові особи органу державної податкової служби мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, зборів (обов'язкових платежів), порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Так, згідно із зазначеною вище ст.80 Кодексу під час проведення перевірки в частині дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), в т.ч тим, яким установлено випробування, перевіряється наявність належного оформлення трудових відносин, з’ясовуються питання щодо ведення обліку роботи, виконаної працівником, обліку витрат на оплату праці, відомості про оплату праці працівника.

Источник: www.chp.com.ua
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
LGU



Сообщения: 146
Откуда: Киев
СообщениеДобавлено: Пт, 28 Янв 2011 16:36 Ответить с цитатойВернуться к началу

Вопрос к юрлицам на общей системе о НДС.
Читая новый налоговый кодекс:
РОЗДІЛ V. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ
196.1. Не є об’єктом оподаткування операції з:
196.1.14. постачання послуг, визначених у підпункті "в"
пункту 186.3 статті 186 цього Кодексу.
(186.3. До таких послуг належать:
в) консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні та інші подібні послуги консультаційного характеру, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних системWink

Оценочная деятельность с НДС или без?
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Hard_Pragmatic



Возраст: 53
Сообщения: 7195
Откуда: Kiev
СообщениеДобавлено: Пт, 28 Янв 2011 17:24 Ответить с цитатойВернуться к началу

LGU
обсуждали здесь

_________________
"Все перемены, в натуре случающиеся, такого суть состояния, что сколько чего у одного тела отнимется, столько присовокупится к другому" М.Ломоносов
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
savit



Сообщения: 532

СообщениеДобавлено: Вс, 30 Янв 2011 12:57 Ответить с цитатойВернуться к началу

Интересную новость прочитал, кто слышал о таком проекте
http://www.chp.com.ua/index.php?code=10415&show_all=YESS

_________________
все мы умные когда говорим, а вот когда делаем...
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Grey Horse



Сообщения: 5937
Откуда: Центральное Правобережье
СообщениеДобавлено: Вс, 30 Янв 2011 13:39 Ответить с цитатойВернуться к началу

Номер, дата реєстрації: 7403 від 01.12.2010. Это вроде оно.




doc_178766[1].doc !!!
 Описание:

Downloads
 Имя файла:  doc_178766[1].doc
 Размер файла:  109 Kб
 Скачан:  839 раз



_________________
Две тени врезались в пространство. Путь открыт.
И вечность искрами летит из-под копыт...
(С) Шарль Бодлер
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
savit



Сообщения: 532

СообщениеДобавлено: Вс, 30 Янв 2011 16:29 Ответить с цитатойВернуться к началу

в этом сообщении вроде как говорят что проект имеет всего 11 ст.,

savit писал(а):
Интересную новость прочитал, кто слышал о таком проекте

http://www.chp.com.ua/index.php?code=10415&show_all=YESS


а в проекте Королевской их 15
Grey Horse писал(а):
Номер, дата реєстрації: 7403 від 01.12.2010. Это вроде оно.
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Петрович



Сообщения: 784

СообщениеДобавлено: Вс, 30 Янв 2011 16:56 Ответить с цитатойВернуться к началу

Цитата:
177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі  підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб’єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.



статья 177 называется:

Цитата:
Стаття 177. Оподаткування доходів, отриманих
фізичною особою - підприємцем від провадження
господарської діяльності, крім осіб,
що обрали спрощену систему оподаткування


так что пусть идут лесом, этот пункт 177.8 - для ФЛП на общей системе налогообложения Cool
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
savit



Сообщения: 532

СообщениеДобавлено: Вс, 30 Янв 2011 17:26 Ответить с цитатойВернуться к началу

Петрович писал(а):
Статья 177 называется:

Цитата:

Стаття 177. Оподаткування доходів, отриманих
фізичною особою - підприємцем від провадження
господарської діяльності, крім осіб,
що обрали спрощену систему оподаткування

так что пусть идут лесом, этот пункт 177.8 - для ФЛП на общей системе налогообложения



вроде как логично
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
zanoza
Spammer


Сообщения: 12986

СообщениеДобавлено: Пт, 25 Фев 2011 15:50 Ответить с цитатойВернуться к началу

Цитата:
14.02.2011 – 20.02.2011, № 07 (90)
ТЕМА НОМЕРА
НДС-льготы: оформление документов по переходящим инжиниринговым услугам

Данный материал предназначен для тех бухгалтеров, которые хотели бы получить максимальную информацию по учету облагаемых НДС и необлагаемых операций. При этом остановимся на операциях поставки консультационных, инжиниринговых, инженерных и других подобных услугах консультационного характера, т. к. большинство вопросов связано именно с ними. Однако этот материал применим и к операциям поставки услуг по разработке, поставке и тестированию программного обеспечения, по обработке данных; предоставлению консультаций по вопросам информатизации, предоставления информации; других услуг в сфере информатизации, в т. ч. с использованием компьютерных систем.

Напомним, что вышеперечисленные услуги с 01.01.2011 г. объединяет то, со вступлением в силу НКУ они перестали быть объектом обложения НДС.
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/BZ002359.html

Дальше доступ платный, но может у кого-то есть доступ?
Что там пишут? Получается, мы сюда попадаем? Или нет?
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Сергей_К



Возраст: 55
Сообщения: 2543
Откуда: Недалеко от Киева
СообщениеДобавлено: Ср, 10 Авг 2011 15:06 Ответить с цитатойВернуться к началу

Законом №3609-VІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України"
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=2&nreg=3609-17

Цитата:
68 ) у статті 173:
абзац третій пункту 173.2 виключити;


Т.е. анулировано норму, которая предусматривала оценку движимого имущества, при отчуждении физ. лицами такого имущества
Цитата:
Стаття 173. Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна

173.1. Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу.
Дохід від продажу об’єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта.
173.2. Як виняток з положень пункту 173.1 цієї статті, під час продажу одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1 відсоток.
Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною у пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу.
Дохід від продажу об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта та не нижче 25 відсотків вартості такого самого нового об’єкта рухомого майна.

_________________
Знания - столь драгоценная вещь, что его не зазорно добывать из любого источника.
Путь, усыпанный цветами, никогда не приводит к славе.
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
realty
Гость




СообщениеДобавлено: Чт, 11 Авг 2011 08:48 Ответить с цитатойВернуться к началу

Главное, этот остался
Цитата:
Дохід від продажу об’єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта.
Very Happy
Karina



Сообщения: 81

СообщениеДобавлено: Ср, 28 Сен 2011 12:00 Ответить с цитатойВернуться к началу

Депутаты решили расширить перечень "упрощенцев"

В последней версии законопроекта по реформированию упрощенной системы налогообложения, учета и отчетности, подготовленной ко второму чтению, депутаты решили расширить перечень видов деятельности, которые смогут находиться на упрощенной системе уплаты налогов. Это физлица-предприниматели, занимающиеся техническими испытаниями и исследованиями, предоставляющие услуги в сфере страхования, в частности агенты, аварийные комиссары, сюрвейеры, а также посредники при купле-продаже или аренде недвижимости (всего 40 видов деятельности).

Как пишет Коммерсант-Украина в материале "Предпринимателям все едино", такие плательщики должны иметь объемы годового дохода не более 2 тыс. минимальных зарплат (с 1 января - 2,146 млн грн.) и нанимать до десяти человек. В законопроекте сохранились четыре категории плательщиков единого налога, у которых годовой оборот и ставка налога будут привязаны к минимальной зарплате (МЗ): доход от 150 до 1000 МЗ со ставкой 1-20%, 2000-5000 МЗ - ставка 3% при уплате НДС и 5% без его уплаты.
http://news.dt.ua/articles/88582
Посмотреть профильОтправить личное сообщение
Hard_Pragmatic



Возраст: 53
Сообщения: 7195
Откуда: Kiev
СообщениеДобавлено: Чт, 29 Сен 2011 15:42 Ответить с цитатойВернуться к началу

Цитата:
Думка експерта: Депутати готові прийняти закон про "спрощенців"

Законопроект про реформування спрощеної системи оподаткування буде прийнятий парламентом уже на наступному пленарному тижні.
Таку думку висловив голова комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік.
...

_________________
"Все перемены, в натуре случающиеся, такого суть состояния, что сколько чего у одного тела отнимется, столько присовокупится к другому" М.Ломоносов
Посмотреть профильОтправить личное сообщениеОтправить e-mail
Показать сообщения:      
Начать новую темуЭта тема закрыта, вы не можете писать ответы и редактировать сообщения.


 Перейти:   



Следующая тема
Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме
Вы можете скачивать файлы в этом форуме