Коллеги, кто общается близко с Фондом от них есть какие-то комментарии? Есть ли разработанный отчет?
Владимир Владимирович
Сообщения: 769
Откуда: Краснознаменный ЧФ
Добавлено:
Ср, 02 Ноя 2011 15:10
Mfactor писал(а):
KsyShok писал(а):
Я тоже не поняла, а если мы раньше писали, что цель оценки - для купли-продажи. То это и есть для налогооблажения???
Ну да. Я так понял.
(недоуменно) Зачем (купля-продажа) писать такое?
Документ преследует цель наполнения бюджета (соответствовать НК), под лозунгом "покращення вже сигодни" (критику орфографии оставьте при себе), но имеет нерыночный и половинчатый характер, как и многое предыдущее в законодательстве. Тем не менее очередной геморрой документ обеспечит.
Незнаю почему, но гложет мысль о надувании очередного пузыря в этот раз в сегменте жилых новостроек с низким уровнем готовности. А счастливым дачникам оформившим право собственности по упрощенке можно при сделках только посоветовать внимательно, внимательно считать и оформляться через дарение.
_________________ "Легендарный Севастополь, неприступный для врагов".
Гвоздь
Сообщения: 118
Добавлено:
Чт, 03 Ноя 2011 16:58
Есть вопрос по пункту 6 (коммерция) : Вы видите ДОЛЖЕН использовать все три подхода или МОЖЕТ использовать все три подхода (з
урахуванням наявної інформації, що необхідна для проведення оцінки)? Мы тут советуемся с коллегами и видим что МОЖЕТ. А вот нет у нас наявной информации, которая необходима для оценки встроенной в жилой дом коммериции затратным подходом, и что теперь?
Вопрос по пункту 7. Где эти показники мінімальної вартості 1 кв. метра брать? Правильно ли я понимаю, если показники будут только с 01/01/12, то как я могу их врахувати прямо сегодня? Таким образом, я не могу работать по Тимчасовому порядку, да?
HH
Сообщения: 77
Откуда: Kyiv
Добавлено:
Пт, 04 Ноя 2011 10:47
Опять работы на 6 мес подкинули. Пока творится неразбериха - будет время для пронырливых коллег накосить бабла
Уже сейчас подняли всех нотариусов на уши своими телефонными обзвонами. От оценщиков шарахаются уже больше чем от настырных агентов театральных касс.
КоньВп@льт0
Сообщения: 220
Откуда: Киев, Куреневка
Добавлено:
Пт, 04 Ноя 2011 14:25
На сколько я понял, работать по этому порядку мы пока не можем. Мы не оповестили ФГИ в форме, которую они пока не придумали. Или у кого-то уже она есть?
Добавлено спустя 10 минут 9 секунд:
Дозвонился в Фонд. тел. 200-3359. Дама, приятным голосом, велела написать письмо в свободной форме, и отправить с уведомлением. Они еще не знают, заведут ли они специальный реестр для этих целей, а пока,по ее словам, нотариат обещает удовлетворяться почтовой квитанцией о вручении письма ФГИ.
_________________
птичка
Сообщения: 332
Откуда: Сумщина
Добавлено:
Пт, 04 Ноя 2011 16:02
КоньВп@льт0 писал(а):
Дозвонился в Фонд. тел. 200-3359. Дама, приятным голосом, велела написать письмо в свободной форме, и отправить с уведомлением. Они еще не знают, заведут ли они специальный реестр для этих целей, а пока,по ее словам, нотариат обещает удовлетворяться почтовой квитанцией о вручении письма ФГИ.
Даму зовут Наталья Павловна Кравцова.
Я тоже с ней сегодня общалась.
Ключевые слова в Постанове "Відповідно до п.172.11. статты 172 Податкового кодексу...", т.е. оценка необходима в том случае, когда физлицо продает недвижимое имущество чаще, чем один раз в год, или же имущество пребывало в собственности менее трех лет.
Н.П. обещала некоторые разъяснения выложить на форуме.
Кравцова
Сообщения: 8
Добавлено:
Пт, 04 Ноя 2011 20:13
Доброго вечора, шановні колеги
Вчора - сьогодні було дійсно занадто багато дзвінків стосовно постанови КМУ від 26 жовтня 2011 р. N 1103, що дуже заважало працювати і мабуть для всіх буде краще дещо (саме актуальне на сьогодні) пояснити тут, тому що на сайт Фонду державного майна інформація не може потрапити так оперативно.
По-перше, прошу звернути увагу на статтю 172 Податкового кодексу. Відповідно до пункту 172.1 дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. З огляду на це, оподатковуються лише угоди з нерухомістю, за якими продавцем - платником податку є фізична особа, яка таку угоду уклала більше ніж один раз за звітний податковий рік, за винятком тих випадків, коли вона нерухомість, яку продає (обмінює), отримала у власність менше ніж три роки тому. У такому випадку оподаткування доходів від продажу (обміну) нерухомості відбувається відповідно до статті 172 Податкового кодексу навіть, якщо це перша угода, укладена нею в податковому році. В інших випадках дохід фізичних осіб від продажу об’єктів нерухомості, зазначених в пункті 172.1 Податкового кодексу, не оподатковується відповідно до зазначеної статті. Така норма не поширюється на інші види нерухомості, зокрема, комерційного призначення. Усі укладені фізичними особами угоди з ними оподатковуються. Це потрібно з’ясовувати щоразу у разі, якщо до вас звернувся потенційний замовник оцінки для визначення оціночної вартості об’єктів нерухомості.
По-друге, відповідно до пункту 172.3 статті 172 Податкового кодексу дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону. На думку Мін’юсту та КМУ такий орган на сьогодні законом не визначений, тому затверджений постановою №1103 Порядок має тимчасовий характер. Він буде діяти до законодавчого врегулювання питання щодо визначення органу, уповноваженого проводити оцінку нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, дохід від продажу (обміну) яких оподатковується згідно із зазначеною статтею. Одночасно Фонд державного майна отримав доручення розробити відповідні зміни до законодавства з метою визначення такого органу в особі Фонду. До прийняття Верховною Радою відповідних змін до законодавства визначати оціночну вартість будуть уповноважені Фондом суб’єкти оціночної діяльності – суб’єкти господарювання (в частині оцінки земельних поліпшень).
По-третє, відповідно до пункту 3 постанови Фонду доручено затвердити у двомісячний строк форму подання суб'єктами оціночної діяльності інформації про земельні поліпшення, а також форму заяви - повідомлення суб’єкта оціночної діяльності про його намір провадити оціночну діяльність з визначення оціночної вартості об’єктів нерухомості для цілей оподаткування доходу фізичних осіб від їх продажу (обміну) відповідно до статті 172 Податкового кодексу. На сьогоднішній день, звичайно, такі форми ще не розроблені, тому пропоную, якщо є бажання розпочати таку діяльність прямо зараз, письмово повідомити Фонд своїм листом, виклавши в довільній формі свій намір суб’єкта оціночної діяльності провадити оціночну діяльність, пов’язану з визначенням оціночної вартості об’єктів нерухомості, в тому числі об’єктів незавершеного будівництва для цілей оподаткування доходу фізичних осіб від продажу таких об’єктів відповідно до статті 172 Податкового кодексу. На підставі вашого повідомлення відповідна інформація буде занесена в Державний реєстр суб’єктів оціночної діяльності. Раджу надіслати такого листа з повідомленням про його вручення Фонду для підтвердження замовнику, нотаріусу, іншим заінтересованим особам того факту, що ви виконали відповідну вимогу постанови КМУ №1103 і інформація про це занесена до Державного реєстру суб’єктів оціночної діяльності. Це повідомлення буде розглядатися Фондом як зобов’язання суб’єкта оціночної діяльності надавати послуги з визначення оціночної вартості об’єктів нерухомості відповідно до Тимчасового порядку визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються).
До отримання відповідних розроблених Фондом форм результати оцінки зберігаються у суб’єкта оціночної діяльності без інформування про них Фонд (пункт 12 Порядку). Після отримання таких форм суб’єкт оціночної діяльності надсилає до Фонду інформацію про всі об’єкти нерухомості, оцінка яких ним була проведена за весь цей час. Після цього суб’єкт оціночної діяльності відповідно до пункту 12 Порядку щомісяця надсилає таку інформацію до Фонду за результатами оцінки оціночної вартості об’єктів нерухомості, проведеної ним протягом останнього звітного місяця.
По-четверте, відповідно до пункту 10 Порядку вихідними даними для визначення оціночної вартості земельних поліпшень є, зокрема, матеріали технічної інвентаризації, підготовлені бюро технічної інвентаризації, чинні на дату оцінки. Враховуючи зазначене, для проведення такої оцінки від замовника (власника) об’єкта оцінки необхідно отримати дані (матеріали) останньої технічної інвентаризації, складені після останнього обстеження об’єкта оцінки, які будуть чинні на дату посвідчення нотаріусом договору стосовно такого об’єкта.
По-п’яте, відповідно до пункту 7 Порядку під час визначення оціночної вартості земельних поліпшень суб'єкти оціночної діяльності враховують показники мінімальної вартості 1 кв. метра таких земельних поліпшень. Постановою дано доручення Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити визначення щороку до 1 січня таких показників по кожній категорії населених пунктів (місто, селище, село) в розрізі районів. До визначення таких показників в населеному пункті, не розміщений об’єкт нерухомості, що оцінюється, врахування їх в оцінці не проводиться.
На інші запитання, що стосуються такої оцінки, за потреби, відповім пізніше.
Бажаю успіхів, Кравцова.
rudge
Сообщения: 4973
Добавлено:
Пт, 04 Ноя 2011 22:20
Уважаемая Наталья Павловна, спасибо за оперативность. Вы многое прояснили.
_________________ Век живи век учись, а ...................
Самая большая ошибка это боязнь совершить ее!
Афоризм
... Если вы хотите завести себе кровных врагов - возьмитесь с друзьями за общее дело ...
Lleyton
Возраст: 46
Сообщения: 190
Откуда: Днепропетровск
Добавлено:
Сб, 05 Ноя 2011 09:32
Уважаемая Наталья Павловна, спасибо. Почаще бы такие развернутые пояснения со стороны официальных органов!
КовАл Завсегдатай
Сообщения: 3883
Добавлено:
Сб, 05 Ноя 2011 11:15
rudge писал(а):
Уважаемая Наталья Павловна, спасибо за оперативность. Вы многое прояснили.
Lleyton писал(а):
Уважаемая Наталья Павловна, спасибо. Почаще бы такие развернутые пояснения со стороны официальных органов!
+1
Кравцова писал(а):
На інші запитання, що стосуються такої оцінки, за потреби, відповім пізніше.
спасибо... если можно, то ответьте на некоторые мои вопросы.
Кравцова писал(а):
По-перше, прошу звернути увагу на статтю 172 Податкового кодексу. Відповідно до пункту 172.1 дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. З огляду на це, оподатковуються лише угоди з нерухомістю, за якими продавцем - платником податку є фізична особа, яка таку угоду уклала більше ніж один раз за звітний податковий рік, за винятком тих випадків, коли вона нерухомість, яку продає (обмінює), отримала у власність менше ніж три роки тому. У такому випадку оподаткування доходів від продажу (обміну) нерухомості відбувається відповідно до статті 172 Податкового кодексу навіть, якщо це перша угода, укладена нею в податковому році. В інших випадках дохід фізичних осіб від продажу об’єктів нерухомості, зазначених в пункті 172.1 Податкового кодексу, не оподатковується відповідно до зазначеної статті. Така норма не поширюється на інші види нерухомості, зокрема, комерційного призначення. Усі укладені фізичними особами угоди з ними оподатковуються. Це потрібно з’ясовувати щоразу у разі, якщо до вас звернувся потенційний замовник оцінки для визначення оціночної вартості об’єктів нерухомості.
надеюсь, что выяснять это придется не оценщикам, какие там настроения на этот счет?
Кравцова писал(а):
По-друге, відповідно до пункту 172.3 статті 172 Податкового кодексу дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону. На думку Мін’юсту та КМУ такий орган на сьогодні законом не визначений, тому затверджений постановою №1103 Порядок має тимчасовий характер. Він буде діяти до законодавчого врегулювання питання щодо визначення органу, уповноваженого проводити оцінку нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, дохід від продажу (обміну) яких оподатковується згідно із зазначеною статтею. Одночасно Фонд державного майна отримав доручення розробити відповідні зміни до законодавства з метою визначення такого органу в особі Фонду. До прийняття Верховною Радою відповідних змін до законодавства визначати оціночну вартість будуть уповноважені Фондом суб’єкти оціночної діяльності – суб’єкти господарювання (в частині оцінки земельних поліпшень).
думаю, что оценщики будут очень благодарны Фонду за тщательную и кропотливую работу над данным вопросом... в общем, не спешите, плиз (понимаю, что это не вопрос... но, не удержался )
Кравцова писал(а):
По-третє, ... Після отримання таких форм суб’єкт оціночної діяльності надсилає до Фонду інформацію про всі об’єкти нерухомості, оцінка яких ним була проведена за весь цей час. Після цього суб’єкт оціночної діяльності відповідно до пункту 12 Порядку щомісяця надсилає таку інформацію до Фонду за результатами оцінки оціночної вартості об’єктів нерухомості, проведеної ним протягом останнього звітного місяця.
есть у меня вопрос... отправлять, как я понял, нужно будет не все работы, а только те, где будет указана следующая цель оценки "визначення оціночної вартості об’єктів нерухомості відповідно до Тимчасового порядку визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються)." Т.е. если клиент пошел к нотариусу с оценкой, где указана цель, как определение рыночной стоимости для передачи в залог/принятия им. решений/ т.д. и нотариус провел сделку, используя такую оценку, то, в случае не передачи оценщиком информации в Фонд по такой работе, к нему (оценщику) вопросов не будет?
Кравцова писал(а):
По-четверте, відповідно до пункту 10 Порядку вихідними даними для визначення оціночної вартості земельних поліпшень є, зокрема, матеріали технічної інвентаризації, підготовлені бюро технічної інвентаризації, чинні на дату оцінки. Враховуючи зазначене, для проведення такої оцінки від замовника (власника) об’єкта оцінки необхідно отримати дані (матеріали) останньої технічної інвентаризації, складені після останнього обстеження об’єкта оцінки, які будуть чинні на дату посвідчення нотаріусом договору стосовно такого об’єкта.
мда, это действительно актуально, учитывая достаточно категоричное требование применять для оценки домовладения затратный подход
rudge писал(а):
4. Оціночна вартість об’єктів малоповерхового житлового будівництва, у тому числі дачного та садибного типу, визначається шляхом застосування витратного та порівняльного методичних підходів. Витратний підхід до проведення оцінки застосовується у послідовності, визначеній пунктом 7 Національного стандарту № 2 “Оцінка нерухомого майна”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. № 1442 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 44, ст. 2885) (далі — Національний стандарт № 2), та з урахуванням укрупнених показників вартості відтворення малоповерхових будинків, будівель та споруд.
что делать, если в тех. паспорте БТИ не хватает данных для расчета "...з урахуванням укрупнених показників вартості відтворення малоповерхових будинків, будівель та споруд.". Возможно ли использовать среднюю стоимость ст-ва 1 кв.м домовладения, которую дает минрегионбуд, либо старые УПВСы?
Grey Horse
Сообщения: 5937
Откуда: Центральное Правобережье
Добавлено:
Сб, 05 Ноя 2011 11:24
В любом случае - уважаемая Наталья Павловна, спасибо Вам большое за то, что Вы отозвались и высказали свое видение по такому животрепещущему для оценщиков вопросу.
_________________ Две тени врезались в пространство. Путь открыт.
И вечность искрами летит из-под копыт...
(С) Шарль Бодлер
СИМа
Сообщения: 3604
Добавлено:
Сб, 05 Ноя 2011 15:54
Еще раз Спасибо!
Уважаемые коллеги, на нашем местном уровне -тишь да гладь, а в среде киевских нотариусов вчера этот вопрос живо обсуждался (нарада, собрание - что-то такое вчера было).
Согласно рекомендациям дерфинмониторинга, минюста и еще (забыла кого ) нотариусы все сделки должны проводить при предъявлении оценки ( кроме дарения и наследования). Не могли бы Вы более детально узнать и информировать.
_________________ "...чтобы побеждало зло, достаточно добрым людям ничего не делать". 100% - все зависит от нас, от нашей позиции и отношения к происходящему.
Павлюк Татьяна Викторовна
Сообщения: 21
Добавлено:
Сб, 05 Ноя 2011 15:59
Вот что было разослано по одной из риелтерских структур:
Цитата:
Членам Професійної асоціації
Вих. № 65 від 3.11.2011 р. «Київський Центр Нерухомості»
УВАГА !
Повідомляємо, що 1 листопада 2011 року в газеті « Урядовий кур’єр» опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1103 «Деякі питання визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, що продаються ( обмінюються)».
Зазначеною постановою КМУ затвердив «Тимчасовий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються)». Цей порядок поширюється на об’єкти, дохід від продажу (обміну) яких оподатковується згідно зі статтею 172 Податкового кодексу України .
Визначення оціночної вартості покладається на суб’єктів оціночної діяльності.
_________________ Человек несет ответственность не только за то, что он делает, но и за то, чего не делает.
SHE Настоящая Блондинка
Возраст: 47
Сообщения: 4667
Откуда: Одесса
Добавлено:
Сб, 05 Ноя 2011 17:46
коротко и ясно.
Добавлено спустя 2 минуты 14 секунд:
СИМа писал(а):
Еще раз Спасибо!
Уважаемые коллеги, на нашем местном уровне -тишь да гладь, а в среде киевских нотариусов вчера этот вопрос живо обсуждался (нарада, собрание - что-то такое вчера было).
Согласно рекомендациям дерфинмониторинга, минюста и еще (забыла кого ) нотариусы все сделки должны проводить при предъявлении оценки ( кроме дарения и наследования). Не могли бы Вы более детально узнать и информировать.
хм... все, т.е эти 1% пенсионный + 1% (вылетело из головы куда) хотят тоже именно от рыноной ст-ти, ст-ти в договоре к-п им недостаточно?
пишу и думаю, ну да , для налогообложения же....
пошла еще раз читать
_________________ а знаешь, всё ещё будет!
Gleb
Сообщения: 55
Откуда: одесса
Добавлено:
Сб, 05 Ноя 2011 18:58
Уважаемые коллеги, может я неправильно понял, но через какой то период ФДМУ будет именно тем органом, который будет определять рын. ст.ть для налогообложения. А как же СОДы, еще кусок работы заберут? Или все же фонд имеется ввиду как регулятор, а ценить СОДы будут как и сейчас. Кто знает поясните пожалуйста?
Следующая тема Предыдущая тема
Вы не можете начинать темы Вы не можете отвечать на сообщения Вы не можете редактировать свои сообщения Вы не можете удалять свои сообщения Вы не можете голосовать в опросах Вы не можете прикреплять файлы в этом форуме Вы можете скачивать файлы в этом форуме